PSPR ODDZIAŁ ŚLĄSK

pspr_slask.jpg

 

 

Śląski oddział PSPR jest pierwszym oddziałem terenowym PSPR i jedynym, który przetrwał próbę czasu. Powstał w 2003 roku z inicjatywy Anny Adamus-Matuszyńskiej oraz Rafała Czechowskiego, którzy pod koniec lat 90. podjęli się próby zjednoczenia środowiska specjalistów zajmujących się public relations na Śląsku

 

Cele działalności PSPR na Śląsku:

  • integracja środowiska,
  • zwiększenie świadomości potrzeby działań wizerunkowych wśród lokalnych przedsiębiorców poprzez prowadzenie działalności edukacyjnej.

W latach 2013 – 2017 Oddział Śląski zasłynął dużą aktywnością, realizując m.in. comiesięczne spotkania merytoryczne dla członków i sympatyków PSPR.

W tym czasie był w zasadzie jedynym stale aktywnym oddziałem w kraju, realizującym m.in. ogólnopolski projekt PRawdziwy PR obejmujący kilkadziesiąt wykładów promujących wiedzę z zakresu PR, propagujących właściwe postawy i standardy jakości w branży. W wykładach wzięło udział blisko 2,5 tysiące osób.


Obecnie przewodniczącym śląskiego oddziału PSPR jest dr Krystian Dudek (Instytut Publico), a na jego zastępcę wybrano Marcina Janowskiego (Space PR).  Kolejnymi członkami zarządu są: Agnieszka Jaszkaniec (Katowickie Wodociągi), Ewa Stępniewicz (agencja VIS Media) i Marek Gajda (Urząd Miasta Radlin). W komisji rewizyjnej zasiadają: Beata Kopczyńska, Justyna Szreter i Agata Kalafarska-Winkler.

Bieżące informacje http://www.facebook.com/psprslask 


 

Krystian Dudek_kwadrat.jpg

dr Krystian Dudek - przewodniczący 

Właściciel Instytutu Publico – firmy szkoleniowej i agencji PR. Doktor nauk humanistycznych, ale przede wszystkim praktyk z kilkunastoletnim doświadczeniem. Trener biznesu, wykładowca, ekspert, komentator, szkoleniowiec z zakresu PR, marketingu, sprzedaży, komunikacji kryzysowej, wystąpień publicznych czy marketingu politycznego.

Łączy wiedzę naukową z bogatym doświadczeniem praktycznym, ubierając to w lekką formę, która zapada w pamięć. Ma na koncie kilka tysięcy godzin szkoleniowych zrealizowanych dla kilkuset podmiotów. Jakość jego szkoleń potwierdzają liczne referencje i opinie uczestników,

linkedin-icon48.pngdr Krystian Dudek

Marcin Janowski

Marcin Janowski - zastępca przewodniczącego

Politolog – Absolwent Uniwersytetu Śląskiego oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. J. Tischnera w Krakowie na kierunku public relations. Wykładowca akademicki, doradca, konsultant z zakresu E-PR, oraz Komunikacji w Social Media.

Właściciel agencji SPACE PR, której główną specjalnością jest zarządzanie wizerunkiem w Internecie, komunikacji w Social Media oraz w zarządzaniu wizerunkiem w sieci internetowej. Na co dzień aktywny obserwator mediów społecznościowych i nowych technologii. Konsultant – w zakresie wykorzystania nowych mediów w procesie sprzedażowym i rekrutacyjnym.

linkedin-icon48.pngMarcin Janowski

Marek Gajda_kwadrat.jpg

Marek Gajda - członek zarządu

od 8 lat pełni funkcję rzecznika prasowego w urzędzie miejskim w Radlinie (pow. wodzisławski). Od 2009 redaktor naczelny samorządowego miesięcznika "Biuletyn Radlin". Absolwent public relations na Uniwersytecie Wrocławskim i dziennikarstwa na Uniwersytecie SWPS. 

Publikował m.in. w Polskim Centrum Prasowym i Konferencyjnym na Litwie "Infopol", Studium Przypadku, Wachtyrz.eu, oraz periodykach m.in. Dziennikarstwo i Media, Tygiel, Wiadomości Konserwatorskie Województwa Śląskiego. Współautor bloga Sousedi.pl.

linkedin-icon48.pngMarek Gajda

Agnieszka Jaszkaniec-kw.jpg

Agnieszka Jaszkaniec - członkini zarządu 

Absolwentka Uniwersytety Śląskiego – kierunków: politologia i wychowanie plastyczne. Ukończyła również studia podyplomowe z public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz London School of Public Relations, a także studia Zarządzanie wartością firmy w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży public relations. Jest kierownikiem Działu Komunikacji rzecznikiem prasowym Katowickich Wodociągów S.A. Odpowiada za komunikację wewnętrzną i zewnętrzną, organizację eventów i konferencji, a także podejmowanie działań z zakresu edukacji ekologicznej.

 

linkedin-icon48.pngAgnieszka Jaszkaniec

Ewa Stępniewicz_kwadrat.jpg

Ewa Stępniewicz - członkini zarządu

Od 10 lat prowadzi agencję VIS Media, gdzie realizuje działania i projekty dla spółek miejskich, samorządów, czy firm komercyjnych (m.in. Carrefour, TNT, Mobil 1, Deloitte, WKG).

Posiada 20-letnie doświadczenie pracy w TVP jako prezenterka, autorka i wydawca cykli telewizyjnych. Laureatka konkursów dziennikarskich i filmowych oraz autorka książki „Podwodna Polska”. Wykłada na Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Jest rzecznikiem prasowym Fundacji ARS Magna. Odpowiadała za politykę medialną Fundacji Młodzi Twórcy im Piotra Dobrowolskiego. W latach 2012-2014 była członkiem zarządu Stowarzyszenia Prasy Firmowej.

linkedin-icon48.pngEwa Stępniewicz

Beata Kopczyńska_kwadrat.jpg

Beata Kopczyńska - członkini komisji rewizyjnej

Od ponad 10 lat na stanowisku rzecznika prasowego, najpierw w oddziale ZUS w Rybniku, potem jako regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

W międzyczasie koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji. Prowadzi szkolenia z wystąpień publicznych, autoprezentacji, budowania wizerunku i media relations. Od czterech lat pomaga firmom i organizacjom zwiększyć rozpoznawalność i wiarygodność na rynku poprzez działania Public Relations. Zanim przeszła na stronę PR - przez 8 lat pracowała w mediach jako dziennikarz na etacie :-). Współwłaścicielka agencji marketingowej Trzy Znaki.

facebook.pngBeata Kopczyńska

Kalafarska-Winkler

Agata Kalafarska-Winkler

Właścicielka firmy 5PR. Ukończyła London School of Public Relations i studia podyplomowe „Public Relations - nowoczesna komunikacja w praktyce” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Przez niemal 7 lat rzecznik prasowy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Prowadziła zajęcia dla studentów dziennikarstwa Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.
Specjalistka z zakresu PR i promocji ze szczególnym uwzględnieniem branży medycznej i edukacyjnej. Prelegentka na ogólnopolskich kongresach: Health Challenges Congress w Katowicach i Naukowym Sympozjum Young Women w Warszawie.
Wieloletnia dziennikarka największych stacji informacyjnych w Polsce: TVN 24 i TVP Info.

 

linkedin-icon48.pngAgata Kalafarska-Winkler

Kontakt

dr Krystian Dudek

dr Krystian Dudek

k.dudek@polskipr.pl
kom.: +48 502 852 042