WŁADZE PSPR

Zarząd Stowarzyszenia

Luiza Jurgiel Żyła

Luiza Jurgiel-Żyła - prezeska

PR Manager w Cresa Polska, międzynarodowej firmie doradczej w branży nieruchomości komercyjnych. Wcześniej przez siedem lat pracowała w agencji FIRST Public Relations, ostatnio na stanowisku Account Director, gdzie pracowała dla klientów z branży mediowej i nieruchomości komercyjnych.

W PSPR działa od 2008 roku, kiedy wspierała ogólnopolski cykl PR Regionów. Pierwszy raz w zarządzie stowarzyszenia zasiadła w 2011 roku. W 2015 roku została wiceprezeską zarządu, a w latach 2013-2015 i 2017-2019 zasiadała w Radzie Nadzorczej PSPR. 

linkedin-icon48.pngLuiza Jurgiel-Żyła

 

Bartosz Milczarczyk1200.jpg

Bartosz Milczarczyk - wiceprezes

Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w obszarze komunikacji, media i public relations. Przez 7 lat, od 2011 roku, jako rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy, zajmował się bieżącą komunikacją z mediami oraz nadzorował prace kilkunastoosobowego zespołu prasowego. Obecnie, będąc wicedyrektorem Stołecznego Biura Turystyki, kieruje promocją Warszawy na arenie międzynarodowej.

Z wykształcenia politolog o specjalności PR. Ukończył również podyplomowe studia MBA. Specjalizuje się w opracowywaniu kampanii informacyjnych oraz komunikacji kryzysowej.

Twitter-Icon-Rounded-Square48.png Bartosz Milczarczyk 

foto Cyprian Maciejewski (1)

Cyprian Maciejewski - wiceprezes

Doświadczony praktyk specjalizujący się w komunikowaniu i budowaniu relacji dla podmiotów z sektorów przemysłowego i komunalnego (energetyka, gospodarka odpadami, ciepłownictwo, budownictwo).  

Odpowiadał za PR oraz CSR jednego z największych zakładów zagospodarowania odpadów w Polsce (ZU Sp. z o.o.), był też rzecznikiem prasowym tej firmy. Wcześniej - PR Manager w trójmiejskiej agencji Ambermedia, odpowiedzialny przede wszystkim za strategie i plany komunikacyjne, obsługę klienta, new business. Obecnie pracuje w gdańskim magistracie oraz jako niezależny doradca i szkoleniowiec.

facebook.png Cyprian Maciejewski 

 

Roksana Obuchowska

Roksana Obuchowska - Waślicka - członek zarządu

Z wykształcenia prawniczka, swoją karierę zawodową na stałe związała z komunikacją. Specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej i executive communications. Wspiera także działania public relations i dba o wizerunek organizacji na rynku polskim.

Doświadczenie zawodowe zdobywała głównie w pracy dla międzynarodowych korporacji, w różnych branżach (FMCG, IT, finansowej). Absolwentka Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, interesuje się literaturą i mówi w czterech językach. 


linkedin-icon48.png
Roksana Obuchowska - Waślicka

 

Żaneta Czyżniewska

Żaneta Czyżniewska – członek zarządu

Starsza specjalistka ds. współpracy z mediami w Muzeum POLIN i doktorantka Szkoły Doktorskiej w Szkole Głównej Handlowej. Tworzy rozprawę doktorską o orientacji na markę muzeów w Polsce, trenerka wizerunku w mediach tradycyjnych i online. W Muzeum POLIN zajmuje się współpracą z dziennikarzami, realizacją programów telewizyjnych.
Organizuje i prowadzi konferencje prasowe, koordynuje aktywności w mediach akcji społecznych i kulturalnych. Wcześniej odpowiadała za całość wizerunku partii politycznej Nowoczesna w mediach społecznościowych, wspierała obszar media relations ugrupowania. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Kongres Kobiet, Fundacją Szkoła Liderów Politycznych, Fundacją im. Lesława A. Pagi. Pracowała również w biurze public relations z rzecznikiem Poczty Polskiej, była także dziennikarką redakcji telewizyjnych, prasowych i radiowych.

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na kierunkach europeistyka i dziennikarstwo, studiów podyplomowych zarządzania marką w Szkole Głównej Handlowej, studiowała również w Instytucie Nauk Politycznych Sciences Po w Strasbourgu.

linkedin-icon48.png Żaneta Czyżniewska 

Rada Nadzorcza

 

WITCZYNSKI MATEUSZ

Mateusz Witczyński - Przewodniczący Rady Nadzorczej

Rzecznik prasowy i kierownik komunikacji polskiego oddziału Astaldi S.p.A.

Miłośnik Warszawy, kochający motoryzację i sporty wodne. Orędownik zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności nie tylko w biznesie.

Doradzał Prezesowi Państwowej Agencji Atomistyki, reprezentował Polskę przed Organami UE, autor i aktor strategii komunikacyjnej wykonawcy Centralnego Odcinka II Linii Metra w Warszawie, za które otrzymał Lwa PR Biznesu 2013, oraz wyróżnienie "Wzór do naśladowania" na konferencji "Crisis in Construction" w 2012 r. 

Pisał m.in.: dla Dziennika Polska Europa Świat, Pulsu Biznesu. Z wykształcenia ekonomista, dyplomata. 

Twitter-Icon-Rounded-Square48.png Mateusz Witczyński

 

Maria Buszman.jpg

Maria Buszman - wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej PSPR

Wspiera w rozwoju firmy, instytucje i osoby poprzez doskonalenie ich działań w zakresie komunikacji, PR i promocji. Pomaga w sytuacjach zmian, trudnych i kryzysowych. Jest prezes Buszman. Komunikacja Doradztwo Badania Strategie oraz wykładowczynią uczelni. Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. 

Od 2001 roku doradza, szkoli, przygotowuje analizy i badania, strategie i plany. Pracuje autorską metodą Buszman Development. Specjalizuje się w komunikacji w sytuacjach zmian, trudnych i kryzysowych np. audyty, przygotowanie strategii, restrukturyzacja, działalność związków zawodowych, a także w kontakcie z kluczowymi grupami otoczenia, w tym z pracownikami, budowaniu wizerunku osób oraz wystąpieniach publicznych i tworzeniu przekazów perswazyjnych.

Zrealizowała ponad 600 projektów i 4000 godz. szkoleniowych. To autorka publikacji i prelegentka konferencji, laureatka i jurorka prestiżowych nagród PR i biznesowych. To także jedna z 50 najbardziej wpływowych kobiet woj. śląskiego - Ranking „Dziennik Zachodni”. Posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, działa z energią i zaangażowaniem, skutecznie i efektywnie.

linkedin-icon48.png Maria Buszman

 

 

Anna Kiryjow-Radzka

Anna Kiryjow-Radzka - członkini Rady Nadzorczej PSPR

Prezes Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Z wykształcenia socjolog ze specjalizacją komunikacja społeczna. Absolwentka studiów podyplomowych m.in. z retoryki na PAN. Od 15 lat zajmuje się promocją i reklamą.

Uczestniczyła i współprowadziła kilkadziesiąt szkoleń i konferencji zakresu PR, komunikacji, social media, marketingu, retoryki i socjologii. Od 2013 r. pracuje na SGGW, gdzie kieruje Zespołem Nowych Mediów. Prowadzi ćwiczenia, konwersatoria i wykłady z retoryki i erystyki, komunikacji interpersonalnej, nowych mediów i współczesnych wyzwań socjologii.

 

linkedin-icon48.png Anna Kiryjow-Radzka

 

 

Jan Matysik

Jan Matysik - członek Rady Nadzorczej

Prezes zarządu agencji Cumulus PR Sp. z o.o. i dyrektor zarządzający Agencji Reklamowej Cumulus.

Ekspert ds. public relations i komunikacji marketingowej. Praktyk z dwudziestoletnim doświadczeniem. Wykładowca tematyki PR i marketingu w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations (2009-2011), we władzach PSPR od 2009. Obecnie Przewodniczący Rady Nadzorczej PSPR.

Absolwent Studium Podyplomowego Komunikowania w Biznesie i Public Relations w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Absolwent Międzynarodowej Klasy IBC w Wyższej Szkole Zarządzania HEAO w Arnhem (Holandia).

linkedin-icon48.png Jan Matysik 

Michał Sobiło

Michał Sobiło - członek Rady Nadzorczej

Właściciel i dyrektor zarządzający Icon Strategies, firmy doradczej w zakresie
zarządzania reputacją.


Specjalizuje się w budowaniu strategii PR i zarządzaniu kryzysowym. Kampanie, które prowadził lub współtworzył wraz z zespołami przed utworzeniem Icon Strategies były nagradzane Złotymi Spinaczami w kategoriach: zarządzanie kryzysowe, PR korporacyjny, kreatywność, komunikacja wewnętrzna oraz research&insight.


Od blisko dwóch dekad jest członkiem PSPR. W tym czasie trzykrotnie zasiadał we władzach jego śląskiego oddziału. 

linkedin-icon48.png Michał Sobiło