WŁADZE PSPR

Zarząd Stowarzyszenia

 

Cyprian Maciejewski foto v1

Cyprian Maciejewski - prezes

Od 2023 r. prezes Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, w zarządzie organizacji działa nieprzerwanie od roku 2019. Strateg z kilkunastoletnim doświadczeniem zarówno po stronie agencji jak i klienta / in-house, specjalizujący się w zakresie: community relations, media relations, PR kryzysowego, PR korporacyjnego, ESG, edukacji ekologicznej.

W jego portfolio znajdują się przede wszystkim projekty z sektorów przemysłowego i publicznego. Obecnie odpowiada za PR w spółce InnoBaltica. Juror konkursów branżowych, niezależny doradca, rzecznik prasowy, szkoleniowiec i autor eksperckich artykułów. Wieloletni członek PSPR, a także Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej. 


facebook.png
Cyprian Maciejewski

 

Roksana Obuchowska

Roksana Obuchowska - wiceprezeska

Z wykształcenia prawniczka, swoją karierę zawodową na stałe związała z komunikacją. Specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej i executive communications. Wspiera także działania public relations i dba o wizerunek organizacji na rynku polskim.

Doświadczenie zawodowe zdobywała głównie w pracy dla międzynarodowych korporacji, w różnych branżach (FMCG, IT, finansowej). Absolwentka Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, interesuje się literaturą i mówi w czterech językach. 


linkedin-icon48.png
Roksana Obuchowska

 

Żaneta Czyżniewska

Żaneta Przybylska – wiceprezeska

Starsza specjalistka ds. współpracy z mediami w Muzeum POLIN i doktorantka Szkoły Doktorskiej w Szkole Głównej Handlowej. Tworzy rozprawę doktorską o orientacji na markę muzeów w Polsce, trenerka wizerunku w mediach tradycyjnych i online. W Muzeum POLIN zajmuje się współpracą z dziennikarzami, realizacją programów telewizyjnych.
Organizuje i prowadzi konferencje prasowe, koordynuje aktywności w mediach akcji społecznych i kulturalnych. Wcześniej odpowiadała za całość wizerunku partii politycznej Nowoczesna w mediach społecznościowych, wspierała obszar media relations ugrupowania. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Kongres Kobiet, Fundacją Szkoła Liderów Politycznych, Fundacją im. Lesława A. Pagi. Pracowała również w biurze public relations z rzecznikiem Poczty Polskiej, była także dziennikarką redakcji telewizyjnych, prasowych i radiowych.

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na kierunkach europeistyka i dziennikarstwo, studiów podyplomowych zarządzania marką w Szkole Głównej Handlowej, studiowała również w Instytucie Nauk Politycznych Sciences Po w Strasbourgu.

linkedin-icon48.png Żaneta Przybylska  

Renata Poreda

Renata Poreda - członkini zarządu

Filolog, PRowiec, pasjonatka wszelkich form komunikacji, m.in. za którą odpowiada w ASTOR. Absolwentka podyplomowych studiów w zakresie Public Relations (UJ) oraz Marketingu w sieci (WSE im. ks. J. Tischnera). Ukończyła również prestiżowy program brytyjskiego instytutu „The Chartered Institute of Marketing, prowadzony w Polsce przez Questus – akredytowane centrum egzaminacyjne.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w marketingu, public relations, komunikacji, CSR i relacjach z mediami.

Od ponad 9 lat związana z branżą automatyki i robotyki. W ASTOR, firmie, której celem jest wprowadzić firmy produkcyjne w świat Przemysłu 4.0 dzięki automatyzacji, robotyzacji i digitalizacji, odpowiada za wizerunek marki, kontakty z mediami, działania Public Relations. Komunikacyjnie wspiera także działania z zakresu Employer Brandingu oraz CSR.

Rzeczniczka Prasowa Związku Pracodawców Forum Automatyki i Robotyki Polskiej, inicjatywy polskich firm związanych z branżą automatyki i robotyki.


linkedin-icon48.png
Renata Poreda

 

KRASIUK MYKHAILO

Mykhailo Krasiuk – członek zarządu

Pochodzący z Ukrainy doradca ds. komunikacji z 17-letnim doświadczeniem. Ma na koncie ponad 100 skutecznie zrealizowanych projektów w obszarach public affairs, komunikacji korporacyjnej, marketingowej i politycznej. Od 5 lat działa w Polsce jako doradca dla firm z branż spożywczej, przemysłu morskiego, nowych technologii i energii odnawialnej, NGO i samorządów.


Współpracował m. in. ze Stocznią Gdańską. Doradzał zarządowi spółki, wspierał komunikacyjnie negocjacje prywatnego inwestora ze Skarbem Państwa, koordynował relacje zewnętrzne i wewnętrzne, tworzył w polskich i zagranicznych (np. Bloomberg i Reuters) mediach wizerunek firmy jako integratora krajowego łańcucha dostaw dla energetyki wiatrowej.

linkedin-icon48.pngMykhailo Krasiuk 

Rada Nadzorcza

 

Maria Buszman.jpg

Maria Buszman - przewodnicząca Rady Nadzorczej PSPR

Wspiera w rozwoju firmy, instytucje i osoby poprzez doskonalenie ich działań w zakresie komunikacji, PR i promocji. Pomaga w sytuacjach zmian, trudnych i kryzysowych. Jest prezes Buszman. Komunikacja Doradztwo Badania Strategie oraz wykładowczynią uczelni. Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. 

Od 2001 roku doradza, szkoli, przygotowuje analizy i badania, strategie i plany. Pracuje autorską metodą Buszman Development. Specjalizuje się w komunikacji w sytuacjach zmian, trudnych i kryzysowych np. audyty, przygotowanie strategii, restrukturyzacja, działalność związków zawodowych, a także w kontakcie z kluczowymi grupami otoczenia, w tym z pracownikami, budowaniu wizerunku osób oraz wystąpieniach publicznych i tworzeniu przekazów perswazyjnych.

Zrealizowała ponad 600 projektów i 4000 godz. szkoleniowych. To autorka publikacji i prelegentka konferencji, laureatka i jurorka prestiżowych nagród PR i biznesowych. To także jedna z 50 najbardziej wpływowych kobiet woj. śląskiego - Ranking „Dziennik Zachodni”. Posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, działa z energią i zaangażowaniem, skutecznie i efektywnie.

linkedin-icon48.png Maria Buszman

 

 

Bartosz Milczarczyk1200.jpg

Bartosz Milczarczyk - wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Posiada blisko 15-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji, media i public relations. Od 2011 roku, przez 7 lat jako rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy, zajmował się bieżącą komunikacją z mediami, nadzorował prace kilkunastoosobowego zespołu prasowego oraz współtworzył strategie działań z zakresu PR urzędu miasta.


W latach 2008-11, jako rzecznik prasowy MPWiK w m.st. Warszawie SA odpowiadał za kontakty z mediami oraz przygotowywał i prowadził działania komunikacyjne wielomiliardowych inwestycji realizowanych przez spółkę.  Obecnie, będąc wicedyrektorem Stołecznego Biura Turystyki, kieruje promocją Warszawy na arenie międzynarodowej.

Z wykształcenia socjolog o specjalności komunikacja zintegrowana - reklama, public relations, branding. Ukończył również podyplomowe studia MBA. Specjalizuje się w opracowywaniu kampanii informacyjnych oraz komunikacji kryzysowej.

linkedin-icon48.png Bartosz Milczarczyk 

WITCZYNSKI MATEUSZ

Mateusz Witczyński - członek Rady Nadzorczej

Rzecznik prasowy i kierownik komunikacji polskiego oddziału Astaldi S.p.A.

Miłośnik Warszawy, kochający motoryzację i sporty wodne. Orędownik zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności nie tylko w biznesie.

Doradzał Prezesowi Państwowej Agencji Atomistyki, reprezentował Polskę przed Organami UE, autor i aktor strategii komunikacyjnej wykonawcy Centralnego Odcinka II Linii Metra w Warszawie, za które otrzymał Lwa PR Biznesu 2013, oraz wyróżnienie "Wzór do naśladowania" na konferencji "Crisis in Construction" w 2012 r. 

Pisał m.in.: dla Dziennika Polska Europa Świat, Pulsu Biznesu. Z wykształcenia ekonomista, dyplomata. 

Twitter-Icon-Rounded-Square48.png Mateusz Witczyński

 

Anna Kiryjow-Radzka

Anna Kiryjow-Radzka - członkini Rady Nadzorczej PSPR

Prezes Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Z wykształcenia socjolog ze specjalizacją komunikacja społeczna. Absolwentka studiów podyplomowych m.in. z retoryki na PAN. Od 15 lat zajmuje się promocją i reklamą.

Uczestniczyła i współprowadziła kilkadziesiąt szkoleń i konferencji zakresu PR, komunikacji, social media, marketingu, retoryki i socjologii. Od 2013 r. pracuje na SGGW, gdzie kieruje Zespołem Nowych Mediów. Prowadzi ćwiczenia, konwersatoria i wykłady z retoryki i erystyki, komunikacji interpersonalnej, nowych mediów i współczesnych wyzwań socjologii.

 

linkedin-icon48.png Anna Kiryjow-Radzka

 

 

Michał Sobiło

Michał Sobiło - członek Rady Nadzorczej

Właściciel i dyrektor zarządzający Icon Strategies, firmy doradczej w zakresie
zarządzania reputacją.


Specjalizuje się w budowaniu strategii PR i zarządzaniu kryzysowym. Kampanie, które prowadził lub współtworzył wraz z zespołami przed utworzeniem Icon Strategies były nagradzane Złotymi Spinaczami w kategoriach: zarządzanie kryzysowe, PR korporacyjny, kreatywność, komunikacja wewnętrzna oraz research&insight.


Od blisko dwóch dekad jest członkiem PSPR. W tym czasie trzykrotnie zasiadał we władzach jego śląskiego oddziału. 

linkedin-icon48.png Michał Sobiło