Poznaj międzynarodowe oblicze PSPR

Poznaj międzynarodowe oblicze PSPR

Polski PR tworzą nie tylko urodzeni nad Wisłą. Polskie Stowarzyszenie Public Relations organicznie buduje skład wielonarodowy.

 

Jego statut przewiduje w gronie członków obcokrajowców pracujących w zawodzie i branży. Obecnie w społeczności naszej organizacji jest ich pięcioro, a pochodzą z trzech kontynentów. 

- W praktyce poszukujemy i gorąco zapraszamy do PSPR specjalistów innych nacji, którzy pracują w Polsce lub odpowiadają za działania PR w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy otwarci zarówno na tych doświadczonych ludzi jak i tych z mniejszym bagażem zawodowym. Niezwykle cieszy nas też, że zgłaszają się do nas kolejne osoby, które chcą poprzez nasze stowarzyszenie wejść do szeroko rozumianego środowiska branżowego oraz integrować się z nim. PSPR jest jedynym w kraju podmiotem, które stwarza takie możliwości osobom fizycznym – wyjaśnia Cyprian Maciejewski, wiceprezes organizacji.

Wśród członków innych narodowości (lub podwójnych obywatelstw) jest spora różnorodność. Nie tylko „geograficzna”, ale też kompetencyjna czy stażowa. Wszyscy wnoszą do PSPR swoje międzynarodowe doświadczenie, kontakty i bezcenne spojrzenie z innych perspektyw. Mykhailo Krasiuk mieszka i działa zawodowo w Polsce od 2016 roku. Przez wiele lat pracował również w Kijowie. Z kolei Aniisu K Verghese swój bogaty dorobek zawodowy budował przede wszystkim w ojczystych Indiach. Niedawno przeniósł się do naszego kraju, aby kierować komunikacją tutejszego oddziału koncernu Sabre. Jest w naszym gronie także Irakli Osuch z Gruzji, który komunikuje w branży deweloperskiej, a zarazem prowadzi własną działalność konsultingową. Nie wolno zapominać o weteranach polskiego PR, honorowych członkach PSPR i jednocześnie postaciach, których dorobku i roli nie wypada po prostu streszczać w jednym zdaniu. Alma Kadragic, którą gościliśmy ostatnio przy okazji obchodów ćwierćwiecza PSPR, od lat mieszka w Stanach Zjednoczonych, urodziła się w Budapeszcie, a rodzice pochodzili z Jugosławii. Amerykaninem jest też Gerald Abramczyk – jeden z pionierów naszej branży w Polsce. Był m.in. członkiem sztabów wyborczych dwóch prezydentów - Geralda Forda i Ronalda Reagana.  

Członkowie zwyczajni:

  • Mykhailo Krasiuk (Ukraina)

https://polskipr.pl/ludzie-pspr/20677/krasiuk-michal 

  • Aniisu K Verghese (Indie)

https://polskipr.pl/ludzie-pspr/21386/verghese-k-Aniisu 

  • Irakli Osuch (Gruzja)

https://polskipr.pl/ludzie-pspr/20708/osuch-irakli 

Członkowie honorowi:

  • Alma Kadragic (Węgry / USA)

https://polskipr.pl/ludzie-pspr/20665/kadragic-alma 

Wszystkich obcokrajowców zainteresowanych członkostwem w PSPR gorąco zachęcamy do aplikowania. Jesteśmy ciekawi Waszych opinii, know-how, pomysłów, a także oczekiwań. 

Szczegóły dla aplikujących: https://polskipr.pl/wstap-do-pspr 

drukuj