Ludzie PSPR 

Alma Kadragic

Alma Kadragic Final-2843- edited.jpg

Rok członkostwa: 2020


Była dziennikarką, badaczką, specjalistą ds. public relations i mediów w Stanach Zjednoczonych, Europie i na Bliskim Wschodzie. Od 2013 roku promuje handel pomiędzy Polską a Florydą i Ameryką Łacińską. W latach 2017-20 pełniła funkcję Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu w Nperspective CFO & Strategic Services.

Wcześniej przez 16 lat pracowała w telewizji ABC News w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Londynie i Warszawie jako scenarzysta, producent i szef biura. Założona przez nią w 1990 roku agencja Alcat Communications International zarządzała public relations na rynkach wschodzących dla takich klientów jak American Express, Cargill, Citibank, Dell, Gerber, Levi Strauss i Texaco.

W 1997 roku, wraz z Piotrem Czarnowskim wydała pierwszy w Polsce podręcznik PR „Public Relations, czyli promowanie reputacji”.

W 2013 r. została odznaczona Krzyżem Oficerskim przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Zasiadała we władzach wielu organizacji, w tym w National Association of Women Business Owners, American Women in Radio and Television, PSPR (współzałożycielka i pierwsza prezes), Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, Komisja Fulbrighta w Polsce. Jest członkiem honorowym PSPR.