Laudacja Dariusza Tworzydło dla Luizy Jurgiel-Żyły, Laureatki LWA PR 2023

Laudacja Dariusza Tworzydło dla Luizy Jurgiel-Żyły, Laureatki LWA PR 2023

Tegoroczne „Lwy PR – Nagrody Polskiego Public Relations” zostały wręczone podczas PSPR Days, 17 listopada w Warszawie. Poniżej prezentujemy treść laudacji, którą odczytał w imieniu Kapituły prof. Dariusz Tworzydło. 


Jest osobą która od początku wiedziała co chce osiągnąć. Już będąc na studiach poszukiwała, odkrywała i pokonywała kolejne kroki, które ostatecznie zdefiniowały jej miejsce w branży public relations. Wykorzystując własne umiejętności i determinację, poszukiwała i odnajdywała.

To właśnie dzisiaj, po wielu latach jej ciężkiej, ale jakże ważnej, społecznej pracy na rzecz branży public relations, chcemy uhonorować jej wkład i setki, a może tysiące godzin spędzonych na myśleniu, kreowaniu i wdrażaniu tego co ważne z perspektywy rozwoju branży, dla której zapragnęła pracować.

Jest tutaj, w tym miejscu, dzięki temu, co nazywamy determinacją. Ale także dzięki umiejętnościom i cechom charakteru, które po prostu trzeba mieć w sobie. A ona je ma. 

Podjęła się wyzwań, które niejedną osobę mogą przerastać. Jako prezeska Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, pełniąc tę funkcję od lutego 2019 do marca 2023 w sposób skuteczny odbudowała pozycję Polskiego Stowarzyszenia Public Relations w Polsce. Zainicjowała szereg projektów, które do dziś są realizowane przez kolejny zarząd. Myślę, że śmiało i bez przesady możemy powiedzieć, że ożywiła PSPR, tchnęła w naszą organizację nowego ducha. Nie sądzę aby ktokolwiek przypuszczał, że ambitne plany, które przedstawiła na walnym zebraniu w Katowicach w roku 2019 zostaną nie tylko zrealizowane, ale wręcz wielokrotnie przekroczone. 

Wyróżnia się jako menedżerka o kreatywnym podejściu, wymagająca zarówno od siebie, jak i od innych. Jest społecznikiem o wyjątkowej determinacji. Konsekwentnie dąży do osiągania kolejnych celów jakie sobie wyznacza i co ważne odnosi sukcesy. 

Warto zauważyć, iż już w trakcie studiów wykazywała się ogromnym zaangażowaniem i unikalnym podejściem do zdobywania wiedzy. Była między innymi współzałożycielem i prezeską Young PR Association w latach 2009-2010. Tworząc pracę licencjacką opisała historię public relations. Robiła to z takim zaangażowaniem, że dostrzegł tę pasję Piotr Czarnowski, który zaproponował jej pracę. I tak dalej i konsekwentnie poszerzała horyzonty wiedzy w pierwszej agencji PR w Polsce. Pracowała w niej dla potentatów medialnych i podmiotów z branży nieruchomości. Opracowywała strategie, w tym w obszarze mediów społecznościowych, organizowała wydarzenia, kreowała, kreowała, kreowała. 

Potrafi dzielić się wiedzą. Obecnie jest cenioną wykładowczynią na wielu uczelniach, takich jak Uniwersytet SWPS czy Wyższa Szkoła Europejska. To prawda, ma nie tylko wiedzę, ale potrafi tę wiedzę w sposób profesjonalny i inspirujący przekazać. Współdzieliła swoje bogate doświadczenie z studentami, wprowadzając ich w tajniki branży.

Jej kluczowe kompetencje, takie jak umiejętne planowanie, organizacja, raportowanie prac, a także umiejętności zarządcze i komunikacyjne, zostały wysoko ocenione przez współpracowników. Wielu z nich wypowiada się o niej w samych superlatywach. Niektórzy, tak jak Maciej Krzysztoszek wskazują iż: „Współpraca z nią to wspaniałe doświadczenie. Jej zaangażowanie, kreatywność i otwartość budzą szacunek i chęć do działania. Jest inspirującą liderką, precyzyjnie wyznaczającą cele i ich realizację. Profesjonalizm łączy z niezwykłą wrażliwością na drugiego człowieka. Mieć taką osobę w zespole to ogromna wartość." 

Poznałem ją organizując Kongres Public Relations w Rzeszowie w 2008 roku. Właściwie to przede mną poznała ją moja żona, która w naszym wydawnictwie Newsline zorganizowała wówczas konkurs dla adeptów PR, którego główną nagrodą był udział w Kongresie. No i wówczas, jeszcze jako studentka Uniwersytetu Wrocławskiego wygrała. Napisała pracę, a właściwie informację prasową o Kongresie. I już wówczas wiedzieliśmy że coś w tym jest, dlatego nagrodziliśmy ją zaproszeniem na Kongres. Tym samym przyjechała do Rzeszowa. A potem chyba była jeszcze na sześciu edycjach naszego wydarzenia, w tym jako prezeska PSPR. To niezwykłe że i ja miałem udział w początku tej błyskotliwej kariery. To był początek jej drogi, która do dziś prowadzi ją po szczeblach kolejnych wyzwań. Kilka dni temu, jak wspominaliśmy, zdradziła mi że podczas Kongresu, siedząc na schodach z Szymkiem Sikorskim, usłyszała słowa, które ją zainspirowały. Szymon zasugerował jej aby podejmowała kolejne wyzwania. I wówczas, tam właśnie na schodach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, podczas Kongresu narodził się kolejny pomysł, w który się zaangażowała, a mianowicie Stowarzyszenie „Młody PR”, a potem kolejny, czyli projekt PR Regionów, który stał się dla niej niezwykłym wyzwaniem, któremu oczywiście sprostała. 

Radość z wykonywanej pracy, entuzjazm i pozytywne podejście sprawiają, że jest oceniana jako pozytywnie uparta. Dziś, w tym wyjątkowym dniu, wyrażamy głębokie uznanie za jej wyjątkowy wkład w rozwój branży public relations w Polsce. Jej pasja, zaangażowanie i umiejętności stanowią owoc lat jej ciężkiej pracy i nieustającego dążenia do doskonałości. Wyznaczyła nowe standardy w branży. Niezliczone godziny poświęcone na doskonalenie umiejętności i poszukiwanie nowych dróg rozwoju są tego najlepszym dowodem. Stała się ona źródłem inspiracji dla wielu. Jej podejście do pracy, pełne pasji, zaangażowania i otwartości na nowe wyzwania, stanowi wzór do naśladowania. Jej osiągnięcia nie tylko świadczą o wyjątkowym talencie i profesjonalizmie, ale również dowodzą, że marzenia można spełnić, gdy naprawdę wierzy się w nie i konsekwentnie nad nimi pracuje. Aha, i czasem warto przyjechać na Kongres do Rzeszowa, bo tam szybko rozpoznajemy talenty 😊

Jej ogromna praca na rzecz integracji i wzmocnienia aktywności branży nie mogła zostać niezauważona. Efektem tego jest Lew PR, na który to laur w pełni zasłużyła. Dziękujemy jej za inspirację dla innych i za wytrwałość w dążeniu do osiągania celów. 

Wbrew pozorom Lwy PR są nagrodą nie tylko dla osób o statusie weteranów branży. To po prostu laur dla ludzi o imponujących osiągnięciach, obok których nie można przejść obojętnie. Nawet jeśli jeszcze przed nimi wiele lat kolejnych sukcesów. Jestem przekonany, że tak właśnie będzie w tym przypadku. Laureatką Lwa PR 2023 - Nagrody Polskiego Public Relations - została Luiza Jurgiel – Żyła.

I na koniec życzenia. Życzę Ci  niekończącego się entuzjazmu, tego samego który był przy pierwszym Kongresie, tego samego który był przy przenoszeniu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations w nowe wymiary. Życzę tego samego entuzjazmu i wiem, że nadal będzie on rozpalał serca kolejnych pokoleń profesjonalistów.

drukuj