PWN i PSPR inicjują długofalową współpracę wydawniczą

PWN i PSPR inicjują długofalową współpracę wydawniczą

Jesienią ubiegłego roku Wydawnictwo PWN wspólnie z PSPR ogłosiło w gronie członków organizacji nabór propozycji publikacji specjalistycznych w obszarze szeroko rozumianej komunikacji społecznej i zarządzania relacjami. Pierwszym wymiernym efektem tej akcji jest umowa między naszą członkinią - Mirą Porębą a wydawnictwem na pierwszą publikację pod auspicjami PSPR. To nie koniec. Zgłoszenia były bardzo wartościowe i PWN zadeklarowało, że jest gotowe do rozpoczęcia wspólnej, nowej serii wydawniczej.


 

- Wszystkie propozycje, które napłynęły w ramach konkursu, były interesujące, merytoryczne i potrzebne branży. Wybór nie był łatwy, ale musieliśmy podjąć decyzję – uznaliśmy, że książka Miry Poręby poświęcona ESG i komunikowaniu tych działań, odpowiada dziś na jedno z najpilniejszych wyzwań stojących przed PR. To temat aktualny, strategiczny i coraz bardziej kluczowy dla firm, a PWN chce szybko reagować na to, co ważne – i wydawać książki, które odpowiadają na realne potrzeby rynku. Cieszę się, że PWN wspólnie z PSPR może wspierać autorów i promować wartościowe treści - wyjaśnia Dorota Siudowska-Mieszkowska, wydawca w Wydawnictwie Naukowym PWN.

- Konkurs pokazał, jak duży jest potencjał ekspercki w branży – dlatego planujemy kontynuację tej inicjatywy i stworzenie całej serii książek przygotowanych we współpracy z PSPR. Zachęcam wszystkich praktyków i ekspertów do udziału w kolejnych edycjach konkursu – jesteśmy otwarci na nowe głosy i nowe tematy - zachęca wydawca. 

- To ogromna satysfakcja, że Wydawnictwo PWN jako pierwszy wybrało temat, który zaproponowałam. Chciałabym, żeby publikacja łączyła aspekty prawne, biznesowe oraz komunikację raportowania ESG. Gdzie czytelnik w jednym miejscu znajdzie całość zagadnień -– od przepisów prawa, przez elementy związane z audytem ESG, po komunikację raportowania pozafinansowego. Równie ważna będzie część praktyczna, w której przedstawię najciekawsze praktyki wybranych firm oraz jednostek samorządowych. Mam nadzieję, że publikacja będzie przydatna dla wszystkich osób, które pośrednio lub bezpośrednio są lub będą zaangażowane w proces raportowania w ich organizacji - mówi dr Mira Poręba,  której książka powinna się ukazać na początku 2026 roku.

Zgodnie z zapowiedzią PWN, z grona sześciu dotychczasowych zgłoszeń Kolegium wybierze kolejne propozycje publikacji, a także chętnie pochyli się nad następnymi zgłoszeniami członków PSPR. Zarząd Stowarzyszenia pełni w tym procesie rolę merytorycznego opiniodawcy i konsultanta, wskazując jakie opracowania są najbardziej potrzebne dla rozwoju branży i pożądane na rynku. - To pierwszy taki projekt wydawniczy w polskim PR. Pokładam w nim wielkie oczekiwania, że powstanie z czasem naprawdę bogata i cenna seria publikacji, która będzie przede wszystkim kładła nacisk na przekazywanie wiedzy na zaawansowanym poziomie. Tego moim zdaniem najbardziej brakuje na polskim rynku. To jest nisza, którą wspólnie warto wypełnić. W naszej organizacji nie brakuje ludzi o unikalnym, bogatym doświadczeniu oraz imponujących kompetencjach. Ja wręcz czekam na ich książki - zwraca uwagę Cyprian Maciejewski, były prezes PSPR, który inicjował projekt w ubiegłym roku.  

Wydawnictwo PWN jest członkiem wspierającym PSPR, pierwszym w historii wydawcą, który aktywnie i formalnie zaangażował się w życie społeczności zawodowej Stowarzyszenia. Drugi nabór propozycji publikacji w PWN zostanie ogłoszony jeszcze tej wiosny.

 

 

 

 

drukuj
AKCEPTUJĘ