Członkowie Polskiego Stowarzyszenie Public Relations na walnym zebraniu członków 4 marca 2023 roku w Warszawie wybrali nowy zarząd i radę nadzorczą. Na czele PSPR stanął Cyprian Maciejewski, wiceprezeskami zostały Roksana Obuchowska i Żaneta Przybylska. W zarządzie znaleźli się także Renata Poreda i Mykhailo Krasiuk.
- Polskie Stowarzyszenie Public Relations to najstarsza organizacja branży PR w Polsce. Niemal trzydziestoletnia historia PSPR to wspaniałe nazwiska, ważne regulacje branżowe i setki przepracowanych społecznie godzin przez ludzi, którym zależy na tym, aby PR w Polsce spełniał najwyższe standardy – mówi Cyprian Maciejewski, Prezes PSPR. – Dziękuję członkom i członkiniom naszej organizacji za zaufanie. Objęta przeze mnie funkcja to ogromna odpowiedzialność. Jako najważniejszy cel kadencji mojego zarządu uważam dalszą integrację członków, orgnizację merytorycznych jak i nieformalnych spotkań naszego stowarzyszenia np. w ramach kontynuacji udanych w ostatnich latach PSPR Days - dodaje.
Cyprian Maciejewski pracuje jako PR Manager w spółce Innobaltica oraz jako niezależny doradca i szkoleniowiec. Od wielu lat działa w PSPR, w ubiegłej kadencji był wiceprezesem stowarzyszenia. Wcześniej pracował w gdańskim magistracie, był również rzecznikiem prasowym ZU Sp. z o.o.; przez 6 lat pracował jako PR manager w trójmiejskiej agencji Ambermedia.
Na wiceprezeski zarządu PSPR wybrano Roksanę Obuchowską i Żanetę Przybylską.
- Zależy nam również na rozwoju nagrody Lwy PR. W poprzednich latach laur zdobyli cenieni w branży eksperci, których działalność w sferze praktyki i edukacji public relations wyróżnia kreatywność i efektywność działań, a ich postawa: odwaga w doborze narzędzi, rzetelność i etyka zawodowa jest godna naśladowania. Tylko działając razem tworzymy klimat do istotnych, pozytywnych zmian w branży public relations - mówi Żaneta Przybylska, wiceprezeska PSPR.
Roksana Obuchowska to z wykształcenia prawniczka, od dziewięciu lat w branży public relations, od sześciu specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej i executive communications. Wspiera także działania public relations i dba o wizerunek organizacji na rynku polskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała głównie w pracy dla międzynarodowych korporacji, w różnych branżach (FMCG, IT, finansowej). Obecnie pracuje w zespole odpowiadającymza globalną komunikację Centrum Usług Biznesowych firmy Merck. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. W zarządzie stowarzyszenia zajmuje się w szczególności współpracą z otoczeniem międzynarodowym. Z ramienia PSPR jest członkinią Europejskiej Rady Global Alliance for Public Relations and Communication Management.
Żaneta Przybylska jest specjalistką PR w Grupie CIECH, gdzie wspiera działania rzecznika prasowego, współprowadzi działania w mediach społecznościwych, planuje i realizuje działania PR spółek Grupy. Wcześniej w Muzeum POLIN koordynowała aktywności w mediach akcji społecznych i kulturalnych i m.in. realizacją programów telewizyjnych. W przeszłości odpowiadała również za całość wizerunku partii politycznej Nowoczesna w mediach społecznościowych, wspierała obszar media relations ugrupowania. Jako trenerka wizerunku w mediach tradycyjnych i online współpracowała ze Stowarzyszeniem Kongres Kobiet, Fundacją Szkoła Liderów Politycznych, Fundacją im. Lesława A. Pagi. Pracowała również w biurze public relations z rzecznikiem Poczty Polskiej, była także dziennikarką redakcji telewizyjnych, prasowych i radiowych. W zarządzie Polskiego Stowarzyszeniu Public Relations zajmuje się w szczególności kwestiami edukacji, współpracą stowarzyszenia ze środowiskiem akademickim.
Decyzją Walnego Zgromadzenia Członków Polskiego Stowarzyszenie Public Relations w zarządzie znaleźli się również Renata Poreda i Mykhailo Krasiuk.
Renata Poreda to filolog, PRowiec, pasjonatka wszelkich form komunikacji, m.in. za którą odpowiada w ASTOR. Absolwentka podyplomowych studiów w zakresie Public Relations (UJ) oraz Marketingu w sieci (WSE im. ks. J. Tischnera). Ukończyła również prestiżowy program brytyjskiego instytutu „The Chartered Institute of Marketing”, prowadzony w Polsce przez Questus – akredytowane centrum egzaminacyjne. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w marketingu, public relations, komunikacji, CSR i relacjach z mediami. Od ponad 9 lat związana z branżą automatyki i robotyki. W ASTOR, firmie, której celem jest wprowadzić firmy produkcyjne w świat Przemysłu 4.0 dzięki automatyzacji, robotyzacji i digitalizacji, odpowiada za wizerunek marki, kontakty z mediami, działania Public Relations. R. Poreda jest rzeczniczką prasową Związku Pracodawców Forum Automatyki i Robotyki Polskiej, inicjatywy polskich firm związanych z branżą automatyki i robotyki. Jest również redaktor naczelną pisma “Biznes i Produkcja” oraz “Biznes i Produkcja Podcast”. W Polskim Stowarzyszeniu Public Relations zainicjowała i zorganizowała jedną z edycji PR Regionów.
Mykhailo Krasiuk jest pochodzącym z Ukrainy doradcą ds. komunikacji z 17-letnim doświadczeniem. Ma na koncie ponad 100 skutecznie zrealizowanych projektów w obszarach public affairs, komunikacji korporacyjnej, marketingowej i politycznej. Od 5 lat działa w Polsce jako doradca dla firm z branż spożywczej, przemysłu morskiego, nowych technologii i energii odnawialnej, NGO i samorządów.
Nowa Rada Nadzorcza PSPR
Zmienił się też skład Rady Nadzorczej PSPR. Członkami tego organu zostali: Maria Buszman, Anna Kiryjow-Radzka, Bartosz Milczarczyk, Michał Sobiło i Mateusz Witczyński.
W poprzednim zarządzie PSPR, obok Luizy Jurgiel-Żyły (która piastowała stanowisko prezeski PSPR niezmiennie przez dwie kadencje), zasiadali Bartosz Milczarczyk (wiceprezes), Cyprian Maciejewski (wiceprezes), Roksana Obuchowska i Żaneta Przybylska. Radę nadzorczą minionej kadencji stanowili zaś Maria Buszman (prezes Buszman. Komunikacja Doradztwo Badania Strategie oraz wykładowca), Anna Kiryjow-Radzka (Prezes Stowarzyszenia „PRom”), Jan Matysik (prezes zarządu agencji Cumulus PR), Michał Sobiło (właściciel agencji Icon Strategies), Mateusz Witczyński (rzecznik prasowy Urzędu dzielnicy Wola miasta stołecznego Warszawy, doradca).
Władze PSPR wybierane są na dwa lata.