#zróbtowsieci Jakość vs ilość wydarzeń online

#zróbtowsieci Jakość vs ilość wydarzeń online

Jakość czy ilość? Czy wystarczy wrzucić “cokolwiek”, żeby zadowolić widzów czy jednak poprzeczka poniesiona jest już znacznie wyżej? Między innymi na to pytanie odpowiedzą goście specjalni cyklu #zróbtowsieci, który pomaga instytucjom kulturalnym odnaleźć się w przestrzeni wirtualnej w czasie pandemii. Drugie spotkanie odbędzie się w środę 13 maja o 13:00 na zoomie.


********
Po entuzjastycznie przyjętym pierwszym webinarze Zróbtowsieci, czyli jak skutecznie wypromować wydarzenia online zespół zaprasza na drugą rozmowę, tym razem o jakości vs jakoś/ilość.

Jakość czy ilość? Czy wystarczy wrzucić “cokolwiek”, żeby zadowolić widzów czy jednak poprzeczka poniesiona jest już znacznie wyżej? Jak mając minimum sprzętowe przygotować jakościowy materiał, który nie przyniesie nam wstydu i nie wywoła u widza ciarek żenady? To tylko niektóre z pytań, na które spróbujemy znaleźć odpowiedź na naszym drugim webinarium.


Spotkanie odbędzie się w środę, 13 maja o 13:00, na Zoomie (https://www.zoom.us/j/93647295535 - aplikację należy wcześniej pobrać na komputer) Uczestnicy porozmawiają o tym, co jest najważniejsze w jakościowym podejściu do tworzenia i komunikacji wydarzeń online.

********
Małgorzata Muraszko - dziennikarka kulturalna i kulturoznawczyni związana z trójmiejską “Gazetą Wyborczą” i magazynem “Co Jest Grane”. Od sześciu lat relacjonuje życie kulturalne Trójmiasta, a od kilku tygodni - życie kulturalne online.

Marek Rogala - od 2007 roku tworzy kulturalne kwadraty z informacjami o wydarzeniach w Trójmieście. Każdego dnia, powstaje nowy, ręcznie przygotowany kwadrat publikowany na stronie internetowej eskaem.pl, Instagramie i Facebooku. Laureat Nagrody Miasta Gdańska za Promocję Kultury Miasta Gdańska im. Marcina Opitza (2019), współpracuje z klubami, festiwalami i instytucjami kultury w Trójmieście. Niemal od początku pandemii wydarzenia z Internetu przenosi na swoje kwadraty.

Marta Szadowiak - Pomysłodawczyni i organizatorka przedsięwzięć kulturalnych, założycielka agencji Projekt PR, opiekującej się m.in. inicjatywami społeczno-kulturalnymi oraz szeroko rozumianą strategią komunikacji instytucji samorządowych oraz firm prywatnych, członkini PSPR. Laureatka Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury w zakresie animacji. Autorka hashtagu #KulturaWCzasachPandemii pod którym od początku pandemii koronawirusa zbiera wydarzenia w sieci. Prowadzi obecnie badania nad przeniesieniem się instytucji kultury z offline'u do online'u.

drukuj