Jakość czy ilość? Czy wystarczy wrzucić “cokolwiek”, żeby zadowolić widzów czy jednak poprzeczka poniesiona jest już znacznie wyżej? Między innymi na to pytanie odpowiedzą goście specjalni cyklu #zróbtowsieci, który pomaga instytucjom kulturalnym odnaleźć się w przestrzeni wirtualnej w czasie pandemii. Drugie spotkanie odbędzie się w środę 13 maja o 13:00 na zoomie.
********
Po entuzjastycznie przyjętym pierwszym webinarze Zróbtowsieci, czyli jak skutecznie wypromować wydarzenia online zespół zaprasza na drugą rozmowę, tym razem o jakości vs jakoś/ilość.
Jakość czy ilość? Czy wystarczy wrzucić “cokolwiek”, żeby zadowolić widzów czy jednak poprzeczka poniesiona jest już znacznie wyżej? Jak mając minimum sprzętowe przygotować jakościowy materiał, który nie przyniesie nam wstydu i nie wywoła u widza ciarek żenady? To tylko niektóre z pytań, na które spróbujemy znaleźć odpowiedź na naszym drugim webinarium.
Spotkanie odbędzie się w środę, 13 maja o 13:00, na Zoomie (https://www.zoom.us/j/93647295535 - aplikację należy wcześniej pobrać na komputer) Uczestnicy porozmawiają o tym, co jest najważniejsze w jakościowym podejściu do tworzenia i komunikacji wydarzeń online.
********
Małgorzata Muraszko - dziennikarka kulturalna i kulturoznawczyni związana z trójmiejską “Gazetą Wyborczą” i magazynem “Co Jest Grane”. Od sześciu lat relacjonuje życie kulturalne Trójmiasta, a od kilku tygodni - życie kulturalne online.
Marek Rogala - od 2007 roku tworzy kulturalne kwadraty z informacjami o wydarzeniach w Trójmieście. Każdego dnia, powstaje nowy, ręcznie przygotowany kwadrat publikowany na stronie internetowej eskaem.pl, Instagramie i Facebooku. Laureat Nagrody Miasta Gdańska za Promocję Kultury Miasta Gdańska im. Marcina Opitza (2019), współpracuje z klubami, festiwalami i instytucjami kultury w Trójmieście. Niemal od początku pandemii wydarzenia z Internetu przenosi na swoje kwadraty.
Marta Szadowiak - Pomysłodawczyni i organizatorka przedsięwzięć kulturalnych, założycielka agencji Projekt PR, opiekującej się m.in. inicjatywami społeczno-kulturalnymi oraz szeroko rozumianą strategią komunikacji instytucji samorządowych oraz firm prywatnych, członkini PSPR. Laureatka Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury w zakresie animacji. Autorka hashtagu #KulturaWCzasachPandemii pod którym od początku pandemii koronawirusa zbiera wydarzenia w sieci. Prowadzi obecnie badania nad przeniesieniem się instytucji kultury z offline'u do online'u.