Spotkanie Geek Girls Carrots

Spotkanie Geek Girls Carrots

Jednym z wydarzeń odbywających się w ramach warszawskiego Festiwalu Cyfryzacji, było spotkanie Geek Girls Carrots, poświęcone kobietom w branży nowych technologii. Jedną z prelegentek wydarzenia była członkini PSPR Magdalena Górnicka-Partyka, która opowiedziała, jakie kompetencje IT można rozwijać, pracując w agencji social media. 

 

Geek Girls Carrots to międzynarodowa sieć wspierająca kobiety w IT. Spotkania, organizowane od 2011 roku, odbywają się na czterech kontynentach. Do Warszawy zawitały już po raz 71. Każde z wydarzeń opiera się na dwóch prezentacjach, wygłaszanych przez ekspertki związane z branżą IT, a także - czasu na networking. 

Magdalena Górnicka-Partyka, w swojej prelekcji skupiła się na „miękkiej” stronie IT, podkreślając, że pracując w agencjach zajmujących się prowadzeniem komunikacji digital, oprócz umiejętności społecznych, w dużym stopniu rozwija się kompetencje rodem z branży IT.

Opowiadała, że w branży social media, wiele projektów komunikacyjnych bezpośrednio łączy się z określonymi rozwiązaniami technicznymi, realizowanymi najczęściej przez samą agencję, ze wsparciem zespołu technicznego. Zespół obsługujący klienta, na potrzeby realizacji projektu landing page, bloga, aplikacji czy gry, staje się zespołem projektowym, ściśle pracujący z programistami czy administratorami. 

 

W ten sposób, rozwijamy umiejętności IT - przede wszystkim, project management. Korzystamy z systemów dobrze znanych w tej branży, jak Jira, przy okazji, rozgrywając partię na kilku szachownicach - bo przecież cały czas mamy kontakt z klientem” - mówiła Magdalena Górnicka-Partyka.

 

Wskazała, że oprócz project managementu, można nauczyć się podstaw UX designu, ściśle współpracować z zespołem programistów, zrozumieć pracę administratorów i odpowiednio zabudżetować serwery, a później odpowiednio czytać i interpretować zgromadzone dane. Dzięki takiemu wachlarzowi kompetencji, łatwiej jest planować swoją karierę w różnego typu agencjach komunikacyjnych, od PR pod agencje 360, a także - można rozwijać się w stronę pogłębienia swojej wiedzy i umiejętności typowo IT. 

Połączenie umiejętności miękkich, budowania relacji biznesowych z klientami, z zarządzaniem zespołem oraz uczestnictwie w zespole projektowym dla projektów IT pozwala też sprawdzić się na wielu płaszczyznach, uczciwie ocenić swoje mocne i słabsze strony, a także - nauczyć się wielu rzeczy w bardzo krótkim czasie.

Zdaniem członkini PSPR, kluczowy w nabywaniu wiedzy z tej dziedziny jest mentoring, najczęściej w obrębie jednej organizacji, warto jednak, gdy zajdzie taka potrzeba, skorzystać z zewnętrznego wsparcia. 

 

Całą prezentację można obejrzeć w załączniku do tego newsa.

drukuj