Laudacja Marii Buszman dla Anny Miotk, Laureatki LWA PR 2023

Laudacja Marii Buszman dla Anny Miotk, Laureatki LWA PR 2023

Przewodnicząca Kapituły „Lwów PR”, dr Maria Buszman, przygotowała laudację dla Anny Miotk, która 17 listopada w Warszawie została uhonorowana tą nagrodą za całokształt dorobku. Poniżej prezentujemy treść całej laudacji. 


Ideą konkursu Lwy PR, a właściwie dziś powinnam powiedzieć Lwice PR, jest docenienie i nagrodzenie osób, których działalność w sferze praktyki i edukacji public relations wyróżnia kreatywność i efektywność działań, a ich postawa: odwaga w doborze narzędzi, rzetelność i etyka zawodowa jest godna naśladowania. Nasza Szanowna Laureatka jest dosłownym uosobieniem tych cech. 

Obawiam się, że nie uda mi się długo utrzymać napięcia tajemnicy i szybko zorientujecie się Państwo, kto jest Laureatką Nagrody Lwy PR 2023! Ponieważ unikatowy zestaw cech, który charakteryzuje Naszą Laureatkę jest zupełnie wyjątkowy. 

Drodzy Państwo, nie dość wspomnieć, że Laureatka zajmuje się zawodowo niezwykle trudnym obszarem, przybliża nam go w swoich książkach i przyczynia się bardzo mocno do tego, aby PR był szanowany i dobrze opłacany. Sama jest zarówno praktykiem PR, jak i pracownikiem akademickim. 

Jak sama o sobie napisała, na jednym z kont w mediach społecznościowych, „PR professional and part-time artist”, bowiem ta Niezwykła Osoba jest także uzdolniona artystycznie, cudownie maluje i pięknie śpiewa. Jeśli myślicie teraz, że to wszystko, to odpowiadam – nie! Dzisiejsza Laureatka jest przy tym, o czym powiedziałam wcześniej, niezwykle skromną i sympatyczną osobą. Wiem, bo miałam przyjemność osobistej współpracy. 

Szanowni Państwo, przejdę do szczegółów. Nasz Lwica PR jest socjologiem, ukończyła ten kierunek na Uniwersytecie Gdańskim. Jest również autorką pracy doktorskiej, dotyczącej metod pomiaru i oceny efektów działań public relations na Uniwersytecie Warszawskim, pod kierunkiem prof. Jerzego Olędzkiego. W branży PR działa od 2001 roku, specjalizując się w prowadzeniu działań komunikacyjnych dla branży nowych technologii i w pomiarze efektów działań PR. 

Jest autorką pierwszej na polskim rynku pozycji, która w sposób przekrojowy
i przystępny prezentuje najważniejsze zagadnienia związane z prowadzeniem badań w public relations. To dzięki Szanownej Laureatce, mierzenie efektów w public relations przestało być „Świętym Graalem”, a staje się naszą codziennością, co jest niezwykle ważne dla naszej branży. 

Swoje zawodowe drogi Laureatka prowadziła przez uznane polskie i sieciowe agencje PR takie jak: On Board PR, Weber Shandwick, ITBC Communication, realizując projekty dla klientów z sektorów IT, FMCG oraz healthcare. Odpowiadała także za analizy medialne i rozwój produktów monitoringu mediów w firmach Netsprint i Newspoint. 

Jest certyfikowaną trenerką biznesu i prowadzi szkolenia z zakresu marketingu i PR. Wykłada także na uczelniach wyższych, m. in. w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Uniwersytecie Jagiellońskim, Szkole Głównej Handlowej, Akademii Leona Koźmińskiego. A na stałe związana jest z na Wydziałem Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie wykłada i pracuje nad habilitacją. Jej zainterowania badawcze konceptrują się wokół mediów internetowych, wpływu mediów na odbiorców, a także społecznego kontekstu funkcjowania internetu, pomiaru efektów działań PR oraz PR w sektorze nowoczesnych technologii. Należy do Polskiego Naukowego Towarzystwa Marketingu i Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej. Od 2013 pełni funkcję członkini rady naukowej Laboratorium Badań Medioznawczych UW.

Drodzy Państwo, jeśli do tej pory nie domyśliliście się, kto jest tegoroczną Laureatką nagrody Lwy PR, to dodam, że jest Ona dyrektorką ds. komunikacji w firmie Polskie Badania Internetu oraz prowadzi swoją firmę, gdzie doradza w zakresie tworzenia mierzalnych planów działań komunikacyjnych i tworzy raporty z pomiaru, szkoli, publikuje w mediach branżowych i prowadzi świetnego bloga na temat badań komunikacji. 

 

Drodzy Państwo! 

Tegoroczną Laureatką Nagrody „Lwy PR” jest dr Anna Miotk!

dr Maria Buszman, przewodnicząca Kapituły Nagrody Lwy PR 2023

drukuj