Śląski PSPR podsumował dotychczasową działalność

Śląski PSPR podsumował dotychczasową działalność

12 lipca w katowickim klubie Marchołt odbyło się spotkanie podsumowujące działanie Polskiego Stowarzyszenia Public Relations na Śląsku. Spotkanie poza częścią oficjalną miało charakter integracyjny. Uczestnicy w wesołej atmosferze do późnych godzin wieczornych rozprawiali na tematy związane z branżą PR na Śląsku.

 
Spotkanie rozpoczął Krystian Dudek, pełniący funkcję Przewodniczącego Zarządu PSPR o. Śląsk. Przedstawił dotychczasowe dokonania Stowarzyszenia, plany na przyszłość, a przede wszystkim pogratulował i podziękował wszystkim, którzy w ostatnim roku angażowali się w prace PSPR-u.
 
- Bieżąca kadencja obfitowała w wiele interesujących wydarzeń które spotkały się z zainteresowaniem szerokiego grona osób zajmujących się PR, reklamą czy marketingiem w naszym regionie. Zorganizowaliśmy kilkanaście spotkań merytorycznych z cenionymi praktykami z branży, rozpoczęliśmy współpracę z innymi organizacjami branżowymi oraz z uczelniami. – mówi Krystian Dudek, przewodniczący PSPR O. Śląsk i dodaje – Bardzo nas cieszy zwiększająca się liczba członków PSPR. Jest to potwierdzenie tego, że nasze działania są dobrze oceniane i stanowią zachętę do dalszej aktywności w śląskim PR.
 
W zarządzanie śląskiego oddziału PSPR w obecnej kadencji, zasiadali także poza Krystianem Dudkiem, Maria Buszman-Witańska, Dorota Sobel-Adamska, Michał Sobiło i Małgorzata Sznicer. Wszystkie osoby rotacyjnie obejmowały stanowiska w zarządzie.
 
Śląski PSPR patronuje także wydarzeniom konferencjom i kongresom o tematyce PR, współpracuje z uczelniami wyższymi i krzewi wiedzę na temat PR. Przykładem może być zakończona wielkim sukcesem I edycja studiów podyplomowych „Public relations – nowoczesna komunikacja w praktyce” zorganizowanych we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Niedawno rozpoczęła się rekrutacja na drugą edycję i po kilkunastu dniach została skompletowana niemal cała pierwsza grupa zajęciowa. Informacje o studiach znaleźć można na stronie www.podyplomowepr.pl 
 
Trwa także rekrutacja na drugi kierunek przygotowany przy współpracy członków śląskiego PSPR - Kreacja i Organizacja Spotkań, Imprez i Szkoleń w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. K. Goduli w Chorzowie.
 
Okres jesienny zaowocuje dalszą ofensywą śląskich piarowców. Planowana są liczne działania mające za zadanie utrzymać dotychczasową wysoką aktywność Stowarzyszenia.
 
- Z pewnością będziemy kontynuować cykliczne spotkania tematyczne w hotelu Angelo. Dzięki nim mamy okazję co miesiąc spotykać się w gronie kilkudziesięciu pasjonatów public relations. Rozpoczniemy także projekt adresowany do śląskich studentów. Przy współpracy uczelni chcemy zrealizować projekt „PSPR Tour” i odwiedzić z wykładami zainteresowane uczelnie. Będziemy także wspierali organizacje społeczne. Liczymy, że dzięki tym i wielu innym działaniom upowszechnimy wiedzę na temat public relations, czego efektem będzie zwiększenie wśród firm i instytucji świadomości potencjału jaki niesie ze sobą profesjonalnie stosowany PR - dodaje Krystian Dudek.
 
Spotkanie, na które zaproszenie przyjęli również śląscy dziennikarze zakończyło się wielkim PR-owym grillowaniem, którego nie popsuła nawet kapryśna pogoda. Uczestnicy z ogrodu gościnnego klubu Marchołt przenieśli się do podziemi klubowych, a tam w gorącej i wesołej atmosferze dyskutowali do późnych godzin.
 
Wkrótce zaprezentowana zostanie relacja filmowa ze spotkania. Maksymilian Godek, właściciel firmy MaxGodek Eventfilm w ramach nawiązanego ze śląskim PSPR partnerstwa, będzie od tej pory przygotowywał reportaże ze spotkań Stowarzyszenia. Informacja o publikacji filmu umieszczona zostanie na stronie PSPR oraz na łamach profilu oddziału na Facebooku
 
drukuj