Wyróżnienie dla PSPR w ramach "Oksymorona Roku"

Wyróżnienie dla PSPR w ramach "Oksymorona Roku"

Za nami druga edycja rzeszowskiej Konferencji Media Info, której organizatorem jest Fundacja Oksymoron, a której patronem było Polskie Stowarzyszenie Public Relations. Tegoroczna jej edycja poruszyła szczególnie ważny temat w dobie technologicznej rewolucji:

#hejt #dezinformacja w erze #SztucznaInteligencja rozpatrywane jako cyfrowa pandemia XXI w.

Konsekwencje społeczne hejtu i dezinformacji z roku na rok przybierają na sile. I to nie tylko w skali globalnej. Wpływają na życie i zdrowie psychiczne pojedynczego człowieka. Rewolucyjnie rozwijające się technologie często wzmacniają ten proces. Fundacja Oksymoron i konferencja Media Info pokazały, że tak nie musi być. Że świadome i odpowiedzialne użycie technologii oraz pokazywanie pozytywnych przykładów jej stosowania, jest jednym z fundamentów budowania poczucia bezpieczeństwa, także społecznego.

W odpowiedzi na to Fundacja Oksymoron z Marek Poręba na czele, powołała Krajowe Centrum Wsparcia Ofiar Hejtu i Dezinformacji, którego prezentacja była ważnym punktem programu konferencji. Centrum działać będzie w pięciu kluczowych obszarach: wsparciu psychologicznemu i prawnemu, wykrywaniu cyfrowych źródeł dezinformacji i hejtu, prowadzeniu badań, profilaktyce i edukacji, a także analizie liczby osób, które zmagały się z hejtem.

Zwieńczeniem pierwszego dnia była uroczysta gala wręczenia “OKSYMORONU ROKU”. To coroczna nagroda przyznawana za publiczną wypowiedź, aktywność w dziedzinie informacji z zakresu mediów, polityki, reklamy, zwracającą uwagę na niedostrzeganą dotąd kwestię, mającą przełomowe znaczenie bądź obalającą mit, tabu.

Z naszej perspektywy jest taki oksymoron, który funkcjonuje w powszechnej świadomości, a o którym w #PSPR mówimy, że czarny to jest węgiel, a nie PR. Jako profesjonaliści i profesjonalistki mamy przekonanie, że są dobre i złe praktyki PR. Jest PR etyczny. Dobry PR. Czysta prawda. Słowem: "czarny PR" nie istnieje. To mit, który jako PSPR staramy się obalać.

Fakt ten dostrzegła Kapituła "OKSYMORONU ROKU" przyznając nam laur o tej samej nazwie. Dziękujemy za to wyróżnienie! W imieniu organizacji odebrała je w Rzeszowie Renata Poreda, członkini zarządu.

drukuj