#solidarnośćPRowców – wpłać 1,5% dla synów Marysi Buszman lub dla Agnieszki Bednarczyk

#solidarnośćPRowców – wpłać 1,5% dla synów Marysi Buszman lub dla Agnieszki Bednarczyk

Nasze środowisko nie raz już udowodniło, że jego solidarność względem Koleżanek i Kolegów po fachu potrafi przyjąć wymierną postać. Gorąco zachęcamy Was do kolejnego gestu wsparcia przy wypełnianiu PIT - z myślą o dwóch członkiniach PSPR. To wspaniałe, bardzo dzielne kobiety, które od dawna mierzą się z niezwykle trudną sytuacją życiową.  

 

Wesprzyj Ignacego i Ksawerego – synów Marysi Buszman

Synowie naszej członkini, Marysi Buszman, są dziećmi z niepełnosprawnościami. Ich Mama, (mimo że sama też ciężko chorowała) walczy dzielnie sama o Ich wychowanie, utrzymanie i wyrównanie szans życiowych. Całe lata o tym nie mówiła, ale wyszła ze strefy komfortu i się zdecydowała tym podzielić. Pokażmy Jej, że nie jest sama. 

 

14-letn Ignacy jest w spektrum autyzmu, z ADHD oraz związanymi z tym zaburzeniami emocjonalnymi. Z kolei Ksawery ma 11 lat i zmaga się ze zbyt słabym napięciem mięśniowym oraz wynikającymi z tego wadami postawy. 

 

Na co dzień chłopcy korzystają m.in. z rehabilitacji, fizykoterapii, wsparcia psychologa, psychodietetyczki, opieki psychiatrki, neurolożki, ortopedy, endokrynologa, okulisty. Chłopaki zbierają także na letnie turnusy rehabilitacyjne, których koszty są bardzo wysokie.

 

Obaj są podopiecznymi Fundacji Avalon. Zebrane środki będą przeznaczone na cele leczenia oraz rehabilitacji Chłopaków. 

 

Jak przekazać 1,5% dla Ignacego lub Ksawerego? 

 

W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1,5% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) należy:

 

  • Wpisać numer KRS: 0000270809
  • Obliczyć kwotę 1,5%

 

W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!) należy:

 

  • Wpisać nazwisko oraz numer członkowski wybranego Dziecka, nadany przez Fundację, gdzie pierwszy numer jest Ignacego a drugi Ksawerego: 

 

Witański, 18711 

lub 

Witański, 18712 

 

Jeśli ktoś miałby ochotę, to są także możliwe inne formy wsparcia. Można na przykład przekazać darowiznę własną lub z firmy, korzystając z możliwości odliczenia darowizny. 

JAK PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ? 

Wykonując przelew, trzeba podać następujące dane: 

Nazwa odbiorcy: Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

Numery rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 Rachunek prowadzony jest przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.

W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację ten dopisek jest bardzo ważny): 

Witański, 18711 

lub 

Witański 18712 


Wesprzyj Agnieszkę Bednarczyk, która ucierpiała w bardzo poważnym wypadku

Agnieszka Bednarczyk, była członkini zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, stała się w 2019 r. przypadkową, niezwykle pechową ofiarą wypadku (jako piesza, kierowca był pijany). Odniosła bardzo ciężkie obrażenia, głównie zmiażdżonej twarzoczaszki, wymagające licznych operacji rekonstrukcyjnych i kosztownego leczenia, miała także połamane oba nadgarstki. Od tamtego czasu PSPR organizuje różne formy pomocy dla Niej. 

Pomimo licznych operacji i zabiegów, będą potrzebne kolejne. Najbliższa już za kilka dni… Agnieszka nie ustaje w wierze i walce o powrót do możliwie normalnego życia oraz zdrowia. W listopadzie spotkała się po raz pierwszy od dawna ze społecznością Stowarzyszenia w ramach PSPR Days. Był to bardzo piękny i wzruszający moment.

Rodzina oraz PSPR zachęcają i proszą by zaangażować się w akcję pomocy finansowej na leczenie, które – jak Agnieszka podkreśla, pozwolą jej ponownie żyć w pełnym tego słowa znaczeniu. 

Jak przekazać 1,5% podatku lub darowiznę dla Agnieszki?

⚘️ Nasza członkini jest podopieczną Fundacji FSMM. Przy rozliczeniu PIT trzeba w polu K wpisać: 

✍️KRS 0000270261

✍️CEL: AGNIESZKA BEDNARCZYK, 9712

Darowizny można też wpłacać w ramach internetowej zbiórki:

https://pomagam.pl/aga_bednarczyk 

Okażmy wszyscy ponownie #solidarnośćPRowców. Pamiętajmy o naszych Koleżankach! Pięknie dziękujemy za wszelkie wsparcie.

drukuj