Luiza Jurgiel-Żyła laureatką Nagrody im. Andrzeja Stolarczyka

Luiza Jurgiel-Żyła laureatką Nagrody im. Andrzeja Stolarczyka

Tegoroczna gala PR Wings zakończyła się przemiłym i ważnym dla naszej społeczności wydarzeniem. Luiza Jurgiel-Żyła otrzymała Nagrodę im. Andrzeja Stolarczyka przyznawaną przez Stowarzyszenie Agencji Public Relations. Była prezeska PSPR oraz PR Manager w Newmark Polska została doceniona m.in. za niesamowitą pracę wykonaną w kadencjach 2019-2023, kiedy to z sukcesami kierowała najstarszą organizacją branżową w Polsce.

Jak podkreślali organizatorzy konkursu wyróżnienie trafiło do jej rąk z trzech powodów: "Za integrację środowiska Public Relations, wkład w rozwój branży i inspirację do działania. Za bycie osobą angażującą się w promocję dobrych praktyk w branży. A przede wszystkim za bycie dobrym PR-owcem!". Wygłaszająca laudację prezeska SAPR, Emilia Hahn, podkreślała swoje najwyższe uznanie dla laureatki za jej charyzmę, pracowitość i serce oddane naszemu środowisku.

- Tworzymy niesamowitą branżę, w której jest tak wiele osobowości, ludzi, którzy mają tak szerokie horyzonty, którzy są niesamowitym zlepkiem cech i wszystkich najlepszych rzeczy, że nie wyobrażam sobie szukać przyjaciół gdzie indziej. Wiem, że zawsze ludzie ze stowarzyszenia mnie przytulą (…). Pokażmy młodym, że zawód PR-owca jest świetny, daje niesamowitego kopa i energię – nie ukrywała wzruszenia w swojej przemowie Luiza Jurgiel-Żyła.

Nagroda im. Andrzeja Stolarczyka to inicjatywa w branży PR, która narodziła się w 2021 roku. Stowarzyszenie Agencji Public Relations honoruje w tej sposób osoby, których wkład w budowę i rozwój branży jest nadzwyczajny i szczególnie duży. Andrzej Stolarczyk to tragicznie zmarły w 2019 r. wybitny pionier public relations w Polsce, twórca jednej z pierwszych agencji PR, były dziennikarz, dr nauk ekonomicznych, wieloletni członek Rady Etyki PR, nauczyciel akademicki i mentor kilku pokoleń studentów komunikacji w Polsce.

drukuj