Kto zostanie laureatem Lwa PR 2023? Trwają prace Kapituły

Kto zostanie laureatem Lwa PR 2023? Trwają prace Kapituły

Polskie Stowarzyszenie Public Relations ponownie przyzna nagrodę „Lew PR”. To laur, który podkreśla postawy i dokonania, będące wzorem dla całego środowiska - wizję, odwagę i konsekwencję, wysoką fachowość lub nowatorstwo, poszanowanie wartości etycznych oraz zaangażowanie w rozwój teorii i praktyki public relations w Polsce. Nagroda ma na celu uhonorować dorobek Laureata lub jego nadzwyczajne osiągnięcie w mijającym roku.

Zgodnie z regulaminem, skład Kapituły Nagrody tworzą Rada Nadzorcza i Zarząd PSPR, a także jeden ze zdobywców laurów PSPR w poprzednich latach. W tegorocznej edycji Przewodniczącą grona jurorskiego została Maria Buszman. -  Formuła nagrody jest bardzo pojemna, a także jako jedyna w branży z definicji skupia się na osiągnięciach osobistych, a nie sukcesach firm czy organizacji. Pozwala nagrodzić osoby z szeroko rozumianej branży public relations o bardzo różnym profilu działalności i dokonaniach. Dlatego nasza dyskusja zmierza w rozmaitych kierunkach, a podnoszone argumenty bywają długo ważone i omawiane – wyjaśnia Maria Buszman. 

Laureata lub Laureatkę poznamy 17 listopada br. podczas PSPR Days w Warszawie – corocznego wydarzenia organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Public Relations. – Powtarzamy, iż chcemy dostrzegać i doceniać takie osoby, podmioty, projekty, postawy czy osiągnięcia, dla których dotąd brakowało drogi do uhonorowania wśród nagród typowo „kampanijnych”. Nie tylko piękną statuetką, ale przede wszystkim uwagą środowiska, laudacją, merytorycznym uzasadnieniem. Tak uczynimy i tym razem – zapowiada Cyprian Maciejewski, członek Kapituły i prezes PSPR.

Skład Kapituły Nagrody "Lwy PR" 2023:

Laureat "Łba PR" w 2020 r.

Dariusz Tworzydło 

Rada Nadzorcza PSPR

Maria Buszman (przewodnicząca Kapituły), Anna Kiryjow-Radzka, Mateusz Witczyński, Michał Sobiło, Bartosz Milczarczyk

Zarząd PSPR

Roksana Obuchowska, Żaneta Przybylska, Michał Krasiuk, Renata Poreda, Cyprian Maciejewski

 

PSPR wręcza (z przerwami) nagrody branżowe od 2005 roku. W ostatnich latach laureatami zostali Ryszard Solski, Alma Kadragic czy – w ubiegłym roku - Adam Łaszyn.

drukuj