MEDIA-BIZNES-KULTURA Pomorze 2023 – PSPR patronem konferencji

MEDIA-BIZNES-KULTURA Pomorze 2023 – PSPR patronem konferencji

Już po raz 9. odbędzie się Międzynarodowa Konferencja MEDIA-BIZNES-KULTURA. Pomorze 2023 na Uniwersytecie Gdańskim. Zaplanowane na przyszły tydzień wydarzenie bogate jest w spotkania i rozmowy, a wszystko w temacie: „Media akademickie i studenckie w świecie algorytmów i sztucznej inteligencji”. 

Konferencja odbędzie się w czwartek i piątek, 12 i 13 października. Spotkanie ma charakter otwarty i odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Będzie także transmitowane na platformie Teams. 

Wydarzenie koncentruje się na zagadnieniach kryzysu i gwałtownych zmian, jakich w ostatnich latach jesteśmy świadkami. Pandemia COVID-19, wojna na Ukrainie, kryzys klimatyczny i spowolnienie gospodarcze powodują nie tylko, że media dostarczają odbiorcom dużej ilości informacji na temat współczesnych wyzwań, ale sprawiają też, że same media i dziennikarze muszą dostosować się do nowych warunków. W ramach konferencji odbędą się panele tematyczne z udziałem naukowców i praktyków, a dyskusje będą toczyć się głownie wokół czterech obszarów tematycznych: Media w kryzysie – kryzys w mediach; (R)ewolucja rynku mediów; Nowe środki przekazu – nowe społeczeństwo; Media, demokracja, polityka. Ważnym elementem konferencji są panele młodych badaczy – doktorantów i studentów.

W programie wydarzenia znalazło się wystąpienie Vasilisy Stepanenko, laureatki Nagrody Pulitzera, która zabierze głos w temacie: „Media a wojna w Ukrainie”. Spotkanie z Vasilisą Stepanenko odbędzie się 12 października w godz. 10.00 - 11.30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (Gdańsk, ul. Jana Bażyńskiego 4, kampus UG w Gdańsku Oliwie), Aula S 208, transmitowane będzie również na Teams. 

Pełen program wydarzenia można znaleźć na stronie dedykowanej konferencji: https://mediabizneskultura.ug.edu.pl/

 

Zachęcamy do udziału!

drukuj