Rada Nadzorcza PSPR - Przewodniczącym Mateusz Witczyński

Rada Nadzorcza PSPR - Przewodniczącym Mateusz Witczyński

Na pierwszym posiedzeniu Rady Nadzorczej PSPR kadencji 2021-2023 przewodniczącym Rady wybrano Mateusza Witczyńskiego, a wiceprzewodniczącą została Maria Buszman. Członkami RN w obecnej kadencji są także: Anna Kiryjow-Radzka, Jan Matysik i Michał Sobiło.

 

Skład Rady Nadzorczej PSPR w kadencji 2021-2023

Mateusz Witczyński - przewodniczący Rady Nadzorczej PSPR

Miłośnik Warszawy, kochający motoryzację i sporty wodne. Orędownik zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności nie tylko w biznesie. W przeszłości wieloletni rzecznik prasowy i kierownik komunikacji włoskiego koncernu budowlanego Astaldi S. p. A. W Polsce i Europie Północnej.


Doradzał Prezesowi Państwowej Agencji Atomistyki, reprezentował Polskę przed Organami UE, autor i aktor strategii komunikacyjnej wykonawcy Centralnego Odcinka II Linii Metra w Warszawie, za które otrzymał Lwa PR Biznesu 2013, oraz wyróżnienie "Wzór do naśladowania" na konferencji "Crisis in Construction" w 2012 r.

Pisał m.in.: dla Dziennika Polska Europa Świat, Pulsu Biznesu. Z wykształcenia ekonomista, dyplomata. Obecnie rzecznik prasowy Urzędu dzielnicy Wola, miasta stołecznego Warszawy, doradca. Członek Rady Nadzorczej PSPR.

WITCZYNSKI MATEUSZ

Maria Buszman - wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej PSPR

Wspiera w rozwoju firmy, instytucje i osoby poprzez doskonalenie ich działań w zakresie komunikacji, PR i promocji. Pomaga w sytuacjach zmian, trudnych i kryzysowych. Jest prezes Buszman. Komunikacja Doradztwo Badania Strategie oraz wykładowczynią uczelni. Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. 


Od 2001 roku doradza, szkoli, przygotowuje analizy i badania, strategie i plany. Pracuje autorską metodą Buszman Development. Specjalizuje się w komunikacji w sytuacjach zmian, trudnych i kryzysowych np. audyty, przygotowanie strategii, restrukturyzacja, działalność związków zawodowych, a także w kontakcie z kluczowymi grupami otoczenia, w tym z pracownikami, budowaniu wizerunku osób oraz wystąpieniach publicznych i tworzeniu przekazów perswazyjnych.

Zrealizowała ponad 600 projektów i 4000 godz. szkoleniowych. To autorka publikacji i prelegentka konferencji, laureatka i jurorka prestiżowych nagród PR i biznesowych. To także jedna z 50 najbardziej wpływowych kobiet woj. śląskiego - Ranking „Dziennik Zachodni”. Posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, działa z energią i zaangażowaniem, skutecznie i efektywnie.

Maria Buszman.jpg

Anna Kiryjow-Radzka - członkini Rady Nadzorczej PSPR

Prezes Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Z wykształcenia socjolog ze specjalizacją komunikacja społeczna. Absolwentka studiów podyplomowych m.in. z retoryki na PAN. Od 15 lat zajmuje się promocją i reklamą.


Uczestniczyła i współprowadziła kilkadziesiąt szkoleń i konferencji zakresu PR, komunikacji, social media, marketingu, retoryki i socjologii. Od 2013 r. pracuje na SGGW, gdzie kieruje Zespołem Nowych Mediów. Prowadzi ćwiczenia, konwersatoria i wykłady z retoryki i erystyki, komunikacji interpersonalnej, nowych mediów i współczesnych wyzwań socjologii.

KIRYJÓW-RADZKA A

Jan Matysik - członek Rady Nadzorczej PSPR

Założyciel i prezes Cumulus PR Sp. z o.o. (od 2008 r.), jednej z najdłużej funkcjonujących agencji PR we wschodniej Polsce. Pod jego kierownictwem Cumulus PR zrealizował kilkaset znaczących projektów public relations dla zagranicznych i ogólnopolskich klientów.


Wykładowca tematyki PR i marketingu w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Absolwent Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie (1992-1998) i studiów podyplomowych „Komunikowanie biznesowe i Public Relations” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (2005-2006). Absolwent klasy Marketingu Międzynarodowego w HEAO Arnhem (Holandia). W latach 2001-2002 kierował działem marketingu Kuriera Lubelskiego.

Ekspert z zakresu public relations. Doświadczony trener z zakresu komunikacji biznesowej i narzędzi PR. Autor Ksiąg Zarządzania Kryzysowego. Realizował projekty PR dla m.in. IKEA, Polpharma, ORLEN Upstream, STOCK, Medicover, PZL-Świdnik, Stella Pack, Polfa i Grupa Emperia.

W PSPR od 2011 roku.

Jan Matysik

Michał Sobiło - członek Rady Nadzorczej PSPR

Jest właścicielem i dyrektorem zarządzającym Icon Strategies, firmy doradczej w zakresie zarządzania reputacją. Jest ekspertem w tworzeniu strategii PR i zarządzaniu kryzysowym.


W 2020 kampania „Polska w Decybelach”, do której zbudował strategię, realizowana dla Grupy Saint-Gobain, znalazła się w gronie pięciu najlepszych kampanii komunikacyjnych w konkursie European Excellence Awards w kategorii regionalnej Polska, Ukraina, Mołdawia. Kampanie, które współtworzył wraz z zespołami przed utworzeniem Icon Strategies były też nagradzane Złotymi Spinaczami w kategoriach zarządzanie kryzysowe, PR korporacyjny, kreatywność, komunikacja wewnętrzna oraz research & insight.

Od blisko 20 lat jest członkiem PSPR. W tym czasie trzykrotnie zasiadał w jego śląskich władzach. Obecnie zasiada w radzie nadzorczej Stowarzyszenia. Jest współautorem programu studiów podyplomowych PR na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, gdzie w latach 2011-2017 prowadził zajęcia dotyczące budowania strategii PR, PR korporacyjnego i produktowego.

Ukończył wydział Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach specjalizując się w PR. Jest też absolwentem London School of Public Relations.

 Michał Sobiło
drukuj