Członkowie PSPR z sektora ochrony zdrowia

Członkowie PSPR z sektora ochrony zdrowia

Z okazji tygodnia sektora ochrony zdrowia prezentujemy sylwetki ekspertów PSPR pracujących w PR dla branż medycznych i instytucji ochrony zdrowia. 

Agata Kalafarska-Winkler

Zajmuje się komunikacją i zarządzaniem kryzysami wizerunkowymi w ochronie zdrowia. Obecnie współpracuje ze szpitalami, zarządzając m.in. informacją dot. COVID-19. Przez 7 lat pełniła funkcję rzecznika prasowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Właścicielka agencji 5PR.  Prelegentka na ogólnopolskich kongresach m.in. Europejskim Kongresie MŚP i Health Challenges Congress. 

Agata Kalafarska-Winkler.jpg

LinkedIn: Agata Kalafarska-Winkler

Dr Marzena Kowalska

Doradca, mentor, certyfikowany coach). Doświadczony ekspert w dziedzinie zintegrowanej komunikacji w biznesie. W latach 2006-2016 Dyrektor Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej Grupy LUX MED (część międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej i opieki zdrowotnej Bupa), gdzie odpowiadała za całość komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Wcześniej pracowała w polskich spółkach międzynarodowych grup finansowych (Commerzbank - BRE, Winterthur, Credit Suisse, Wood&Co) odpowiadając za marketing i komunikację w bankach, firmach ubezpieczeniowych i funduszach emerytalnych. Ma kilkuletnie doświadczenie publicysty i komentatora ekonomicznego. Była konsultantem Banku Światowego. Autorka m.in. książki pt. „Zyskać przewagę. Zintegrowana komunikacja w nowoczesnym marketingu”. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Marketing Medialny i Public Relations („Komunikacja w biznesie” oraz „Komunikacja w ochronie zdrowia”). 

 

Marzena Kowalska_.jpg

LinkedIn: Marzena Kowalska

Monika Ostrowska

PR-owiec z 17-letnim doświadczeniem w Polsce i za granicą. Obecnie prowadzi działalność gospodarczą, w ramach której wspiera rozwój marek poprzez zaplanowaną i dopasowaną do ich potrzeb komunikację. Od samego początku drogi zawodowej związana jest z mediami tradycyjnymi i społecznościowymi. Ponad pół dekady była rzecznikiem prasowym w jednej z największych jednostek organizacyjnych Miasta Gdańska. Współpracowała z podmiotami medycznymi publicznymi, z prywatną kliniką dermatologii, świadczącą także usługi z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej oraz bariatrii. Obecnie prowadzi również zajęcia ze studentami Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w jednej z wyższych szkół w Gdańsku.

Monika Ostrowska_MOSTPR_GDN.JPG

LinkedIn: Monika Ostrowska

Karol Poznański

Ponad 30 lat doświadczenia zawodowego w mediach i międzynarodowych korporacjach. Praca w obszarze komunikacji i public affairs w mocno regulowanych branżach. Doświadczenie w zarządzaniu kryzysowym – zarówno produktowym jak i wizerunkowym. Ma za sobą komunikację premier produktów w Polsce, Czechach i na Ukrainie. W czasie pracy dla MSD reprezentował firmę w Pracodawcach RP – gdzie prowadził działania na rzecz podniesienia wydatków publicznych na zdrowie do 6% PKB. Orędownik edukacji zdrowotnej, który wiele lat poświęcił na promowanie idei szczepień, ścisłego przestrzegania zaleceń lekarskich oraz odpowiedzialnej gospodarki lekowej.  Karol Poznański ma też na koncie eksperckie publikacje w Rynku Zdrowia i Newsweeku Polska.  Obecnie jest także producentem magazynu Zdrowie i Biznes w TV BIZNES24 (jako ekspert rynku farmaceutycznego) oraz wykładowcą SWPS na kierunku dziennikarstwo w obszarze Digital PR.

Karol Poznański

LinkedIN: Karol Poznański

Agnieszka Rejer-Mellin

Doradca Public Affairs, Public Relations i CSR z praktyką od 2002 roku. Ekspertka o bogatym i różnorodnym doświadczeniu komunikacyjnym w kreowaniu i zarządzaniu wizerunkiem oraz reputacją organizacji, usług oraz produktów. Specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej, doradztwie strategicznym, zarządzaniu sytuacją kryzysową i wdrażaniem procesu zmian. Autorka licznych projektów komunikacyjnych, systemowych i CSR w ochronie zdrowia. Od lat zaangażowana w realizację programów edukacyjnych poprawiających kondycję zdrowotną polskiego społeczeństwa. Doświadczona menadżerka projektów NGOs. Z sukcesem współpracuje ze środowiskiem naukowo-eksperckim, instytutami naukowymi, administracją publiczną, organizacjami branżowymi i stroną społeczną budując trwałe relacje i dialog publiczno-prywatny. Założycielka Rejer & Mellin Advisors.

Agnieszka.Rejer-Mellin_Pion.JPGLinkedIN: Agnieszka Rejer-Mellin

Marta Sułkowska 

Absolwentka podyplomowych studiów Zarządzanie Biznesem Medycznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, podyplomowych studiów Handel ze Wschodem w SGH oraz filologii ukraińskiej na Uniwersytecie Warszawskim. 

Specjalizuje się w PR dla sektora Healthcare. Współpracuje z towarzystwami naukowymi, organizacjami pacjentów oraz klientami korporacyjnymi, w tym m.in.: Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, Polskim Towarzystwem Medycyny Nuklearnej, AstraZeneca, Medtronic, Johnson&Johnson.

 

Marta Sulkowska.jpg

LinkedIN: Marta Sułkowska

Izabella Szum , dr. n. społ.

Rzecznik prasowy, publicysta, copywriter, wykładowca akademicki, wolontariusz i członek załogi samolotu. Specjalizuje się w budowaniu wizerunku przedsiębiorstw i kluczowych menedżerów, polityce bezpieczeństwa informacji z perspektywy komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej dużych organizacji oraz społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw w sektorze finansowym telekomunikacyjnym, healthcare oraz instytucjach administracji publicznej i OPP. Absolwentka Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ, była stypendystka Instytutu Zarządzania na Uniwersytecie im. Blaise Pascala we Francji, absolwentka Uniwersytetu Lille I we Francji, po ukończeniu którego uzyskała francuski dyplom studiów wyższych w dziedzinie zarządzania i administracji przedsiębiorstw. Ukończyła studia III stopnia na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie z dyplomem doktora nauk społecznych w dziedzinie nauk o polityce i administracji.

Od 2016 pracuje w Biurze Zarządu Diagnostyka Sp. z o.o., gdzie zajmuje się sprawami public relations oraz koordynacją projektów wizerunkowych grupy kapitałowej. Do jej sukcesów z pewnością możemy zaliczyć projekty wizerunkowe, których zwieńczeniem było umocnienie pozytywnego wizerunku kluczowych menedżerów (Nagroda specjalna dla Prezesa Diagnostyki: w konkursie Ernst&Young Przedsiębiorca Roku 2019; Nagroda Polskiej Rady Biznesu w kategorii Wizja i Innowacje 2020; 10. miejsce Diagnostyki w konkursie 50 kreatywnych ludzi w biznesie 2020) oraz koordynacja projektów marketingowych Spółki (np. Diagnostyka Miejsce Przyjazne Seniorom i in.). Pomysłodawca programów telewizyjnych i wydarzeń kulturalnych emitowanych w mediach polskich i zagranicznych. 

Izabella Szum, dr n. społ.jpg 

LinkedIn: Izabella Szum

dr hab. Dariusz Tworzydło, prof. UW

Rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Pracownik Naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, CEO Exacto sp. z o.o., Prezes Zarządu Stowarzyszenia Agencji Public Relations.

Dariusz Tworzydło.jpg 

LinkedIn: Dariusz Tworzydło

Karolina Waligóra

Managing Partner, Założycielka agencji Compass PR. Manager z ponad 16 letnim doświadczeniem w zakresie komunikacji i public affairs. Swoje doświadczenie zdobywała pracując dla największych instytucji obecnych na polskim i międzynarodowym rynku poczynając od firm z sektora FMCG, Consumer Electronics, instytucji pozarządowych, towarzystw naukowych, klinik medycznych i stowarzyszeń pacjentów aż do koncernów z branży farmaceutycznej.  Autorka wielu kampanii i akcji społecznych poświęconych zdrowiu. Od 10 lat specjalizuje się w realizacji projektów wspierających działania market access w obszarze healthcare.   W swojej pracy każdego dnia z pasją łączy to, co najważniejsze:  doświadczenie, wiedzę, profesjonalizm, miłość do medycyny i ogromne zaangażowanie. 

Karolina Waligóra.jpg

LinkedIn: Karolina Waligóra  


drukuj