Członkowie PSPR z sektora kultury

Członkowie PSPR z sektora kultury

W związku z tygodniem PR-u sektora kultury, rozrywki i mediów prezentujemy biogramy członków i członkiń PSPR specjalizujących się w tych obszarach.

 

Karina Caban-Rusinek 

Specjalistka komunikacji i PR-u. Przez wiele lat związana z Onetem. Pracowała w Wydawnictwie Znak jako szefowa biura prasowego. Obecnie działa jako freelancerka w obszarze promocji i PR-u literatury pięknej, faktu i dziecięcej.
Para się dogoterapią. W wolnym czasie nurkuje.

 

Karina Caban.jpeg

LinkedIn: Karina Caban-Rusinek 

Krzysztof Dobies

Pasjonat komunikacji, mediów, internetu, ale przede wszystkim ludzi i ich wewnętrznego świata. Pochodzę z pięknej miejscowości Ostróda (określanej perłą Warmii i Mazur), a od lat mieszkam w Warszawie. Moje życie to świat organizacji pozarządowych, zapewne większość osób kojarzy mnie z dorobku 20 lat w roli rzecznika prasowego i osoby odpowiedzialnej za komunikację Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 20 lat doświadczenia w szeroko pojętym komunikowaniu uczyniło mnie specjalistą, choć hołduję przekonaniu, że każdy nas uczy się całe życie. Swoim doświadczeniem i przemyśleniami dzielę się w blogu - https://rzecznik-prasowy.pl/. Fascynuję się relacjami międzyludzkimi i tym, jak na te relacje wpływają emocje. Wyznaję zasadę „po pierwsze - człowiek”. Ze wszystkich form przekazu medialnego najpiękniejszym jest dla mnie radio. Energii do codziennego dźwigania rzeczywistości dostarcza mi muzyka. Swój świat natomiast zbudowałem na fundamencie, jakim jest rodzina, praca i społeczność.

Krzysztof Dobies

LinkedIn: Dobies Krzysztof 

Dariusz Materek

Z Kolporterem jestem związany od około 15 lat. Zanim zostałem rzecznikiem byłem m. in. głównym doradcą ds. marketingu i komunikacji. Wcześniej przez kilkanaście lat pracowałem w mediach jako dziennikarz i redaktor.  Byłem m.in. zastępcą redaktora naczelnego kieleckiego dziennika „Słowo” i redaktorem naczelnym „Życia”.

 

Dariusz Materek

LinkedIn: Materek Dariusz 

Agnieszka Pająk

Założycielka i Senior PR Manager w agencji My Way Media. Od ponad 12 lat zajmuje się zawodowo PR-em i mediami społecznościowymi dla kultury i biznesu.

Przez 3 lata była członkinią biura prasowego międzynarodowego festiwalu filmowego T-mobile Nowe Horyzonty. Odpowiadała za działania PR wielu projektów na rzecz kultury, jak chociażby wystawy plakatów Andrzeja Pągowskiego, wrocławską odsłonę projektu Nowy Poczet Władców Polski. Świerzy kontra Matejko, wernisaże prac Szymona Brodziaka, premierę filmu Camerona Yatesa „Chef Flyn”, Przegląd Sztuki SURVIVAL, Międzynarodowy Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN, spotkanie autorskie z Grahamem Mastertonem, premiery książek Katarzyny Kostołowskiej czy Katarzyny Bosackiej, a nawet koncerty zagranicznych artystów w Polsce, jak Selah Sue i Jamie Woon. 

Jest wykładowcą akademickim na Wyższej Szkole Bankowej (MBA Business Trends) oraz SWPS (social media), wcześniej na Uniwersytecie Wrocławskim prowadziła zajęcia z organizacji i promocji wydarzeń kulturalnych. 

Agnieszka Pająk.jpg

LinkedIn: Pająk Agnieszka

Konrad Rawiński

Zawodowo od zawsze jestem związanymi z grami komputerowymi i nowymi technologiami. Przez wiele lat pracowałem jako dziennikarz, a następnie jako marketingowiec i PR manager. Obecnie prowadzę komunikację w firmie Wargaming na Polskę i kraje bałtyckie. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki wspaniałych dzieciaków. Fan sportu (w szczególności NBA), pochłaniacz literatury fantasy, miłośnik szeroko rozumianej muzyki rockowej oraz oczywiście… gier komputerowych.

 

KR

LinkedIN: Rawiński Konrad  

Alina Stasiak

PR Manager, Trener, Talent Scout w programie szkoleniowym A&R Scout firmy GREATERTHAN, specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej oraz komunikacji niewerbalnej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz w korporacjach. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. 

Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach.

Trener biznesu. Prowadzi szkolenia i doradztwo w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, mowy ciała, komunikacji, public relations, savoir - vivre oraz etykiety w biznesie.

 

Alina Stasiak.jpg

LinkedIN: Alina Stasiak

Paweł Soproniuk

Od kilkunastu lat zawodowo zajmuję się komunikacją oraz przedsięwzięciami z obszaru kultury i rozrywki. Na co dzień zarządzam Neuronem - solidną firmą PR z naprawdę mocnym zespołem fachowców od strategii komunikacji, komunikacji wewnętrznej i kryzysowej oraz media relations.  Prowadzę zajęcia z PR, m.in. na Politechnice Warszawskiej i w ZFPR, jestem również ekspertem Komisji Europejskiej w obszarze branż kreatywnych. 

Paweł Soproniuk (1).jpg 

LinkedIn: Soproniuk Paweł

Żaneta Czyżniewska

Starsza specjalistka ds. współpracy z mediami w Muzeum POLIN, od 2019 doktorantka Szkoły Doktorskiej w Szkole Głównej Handlowej. Tworzy rozprawę doktorską o orientacji na markę muzeów w Polsce, trenerka wizerunku w mediach tradycyjnych i online. W Muzeum POLIN zajmuje się współpracą z dziennikarzami, realizacją programów telewizyjnych. Organizuje i prowadzi konferencje prasowe, koordynuje aktywności w mediach akcji społecznych i kulturalnych, jak m.in. akcja Żonkile, Nagroda POLIN. Wcześniej Żaneta odpowiadała za całość wizerunku partii politycznej Nowoczesna w mediach społecznościowych, wspierała obszar media relations ugrupowania. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Kongres Kobiet, Fundacją Szkoła Liderów Politycznych, Fundacją im. Lesława A. Pagi. Pracowała również w biurze public relations z rzecznikiem Poczty Polskiej, była także dziennikarką redakcji telewizyjnych, prasowych i radiowych.

Żaneta Czyzniewska 

LinkedIn: Czyżniewska Żaneta

 

 

drukuj