Bezpłatne szkolenia dla NGO - kontekst ekonomiczny procesu stanowienia prawa

Bezpłatne szkolenia dla NGO - kontekst ekonomiczny procesu stanowienia prawa

Polskie Stowarzyszenie Public Relations oraz Fundacja WiseEuropa i Instytut Prawa i Społeczeństwa INPRIS zapraszają na szkolenia "Podstawy ekonomii i finanse przedsiębiorstw" oraz "Polityka gospodarcza i społeczna".

 

Zapraszamy wszystkich Przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Public Relations na darmowe szkolenia organizowane przez Akademię Stanowienia Dobrego Prawa.

1. Pierwsze szkolenie to "Podstawy ekonomii i finanse przedsiębiorstw", Piątek, 8 listopada 2019 r., godz. 10.00-16.30

Podczas szkolenia powiemy, jak zrozumieć skomplikowane zagadnienia ekonomiczne używane w ustawach, uchwałach, zarządzeniach na język zrozumiały dla zwykłych obywateli. Przedstawimy w sposób przystępny terminologię używaną w dyskusjach publicznych i w aktach prawnych. To szkolenie pozwoli głębiej zrozumieć rzeczywistość ekonomiczną oraz narzędzia pozwalające identyfikować i klasyfikować politykę gospodarczą. To szkolenie jest idealne dla osób, które chcą mieć wpływ na zmianę prawa oraz lepiej orientować się w otoczeniu gospodarczym i biznesowym.

 

2. Drugie szkolenie to "Polityka gospodarcza i społeczna", Poniedziałek, 18 listopada 2019 r., godz. 10-16:30. Termin przesyłania zgłoszeń: 15 listopada 2019 r. do godz. 10.

Szkolenie dostarczy wiedzę na temat zagadnień ekonomicznych, umożliwi poznanie podstawowej terminologii używanej w dyskursie ekonomicznym, zapozna z teorią na temat polityki gospodarczej i społecznej. Zostaną poruszone tematy, które pozwolą głębiej zrozumieć rzeczywistość ekonomiczno-gospodarczą oraz narzędzia pozwalające identyfikować i klasyfikować politykę gospodarczą.

 

 

Miejsce szkoleń: WiseEuropa – Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych i Europejskich, aleja J.Ch. Szucha 16/46, 00-582 Warszawa

Prowadzący szkolenia:

  • Michał Janowicz – absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pracował dla takich organizacji jak: Narodowy Bank Polski, Ministerstwo Finansów, BNP PARIBAS Real Estate, KPMG, Crido Taxand.

Zapisy – na stronie www http://wise-europa.eu/zapisz-sie-szkolenie/

Więcej informacji o projekcie: http://wise-europa.eu/akademia/

Osoba do kontaktu: Ewa Niewęgłowska – od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00

E-mail: akademia@wise-europa.eu

Tel: 22 513 14 18

 

Informacje dodatkowe oraz scenariusze obu zajęć znajdują się w załączniku

drukuj