PSPR i PCK organizują szkolenie dla organizacji pozarządowych

Polskie Stowarzyszenie Public Relations i Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża pomogą organizacjom samorządowym organizując specjalne bezpłatne szkolenie dla 75 osób zajmujących się w takich organizacjach promocją, współpracą z dziennikarzami, zdobywaniem sponsorów itd. 

Polscy specjaliści public relations skupieni w PSPR zaproponowali PCK wspólne zorganizowanie takiego szkolenia, bo z jednej strony oczywiste jest jak wielką wagę dla pozarządowych organizacji ma ich wizerunek, umiejętność promowania się, zdobywania poparcia i darczyńców, a z drugiej strony wiadomo, że organizacje takie najczęściej nie mają pieniędzy na wysoce fachowe szkolenia i wysyłanie swoich ludzi na drogie kursy. Dlatego fachowcy z Polskiego Stowarzyszenia Public Relations podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami - wystąpią w roli trenerów i za darmo. 

Program szkolenia został opracowany specjalnie dla potrzeb tej specyficznej grupy odbiorców. Szkolenie obejmie cztery bloki tematyczne: planowanie działań public relations, współpraca z mediami, przygotowanie komunikatu prasowego oraz zarządzanie komunikacja w sytuacjach problemowych i kryzysowych. Każdy z uczestników otrzyma specjalnie przygotowane materiały szkoleniowe. 

Szkolenie zaplanowane jest na 20 listopada 2005 i odbędzie się w siedzibie ZG PCK przy ul. Mokotowskiej 14, w sali konferencyjnej na 2 piętrze. Weźmie w nim udział 75 osób - zarówno pracownicy krajowych struktur PCK (40 osób), jak również przedstawiciele innych organizacji pozarządowych. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, ale trzeba się spieszyć, bo decyduje kolejność zgłoszeń. 

 

drukuj