Ludzie PSPR 

Sebastian Grochala

Sebastian Grochala

Rok członkostwa: 2021
Województwo: Łódzkie


Dyrektor Marketingu i Komunikacji, Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.
Dyrektor Marketingu i Komunikacji, Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.

Z branżą komunikacji, PR oraz marketingu związany od blisko dekady. Obecnie, w Polskiej Grupie Farmaceutycznej, pełni rolę Dyrektora Marketingu oraz Komunikacji. Odpowiada za całość działań Public Relations, komunikację wewnętrzną, zewnętrzną, wszelkie działania marketingowe firmy a także projekty z zakresu innowacji i badań naukowych. 

Praktyk szeroko rozumianych komunikacji, PR oraz marketingu w dużych firmach, organizacjach pozarządowych i instytucjach samorządowych. Chętnie i regularnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami ze studentami oraz pracownikami Działów Marketingu i Komunikacji na różnego rodzaju konferencjach, warsztatach i spotkaniach. 
 
W latach 2010 - 2018 pełnił funkcję rzecznika prasowego i kierownika zespołu ds. komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Łodzi. 
Od 2018 roku odpowiadał za marketing oraz komunikację wewnętrzną i zewnętrzną największego pracodawcy polskiej branży lotniczej -  Spółek LS Airport Services S.A. oraz LS Technics Sp. z o.o. zajmujących się obsługą naziemną i techniczną statków powietrznych. 
Od marca 2020 roku związany z Polską Grupą Farmaceutyczną. 
 
Absolwent Filologii Polskiej na Uniwersytecie Łódzkim oraz studiów "PR i Strategiczne Komunikowanie w Firmach" na SGH w Warszawie.