Ludzie PSPR 

Katarzyna Maciaszczyk-Sobolewska

Katarzyna Maciaszczyk-Sobolewska

Rok członkostwa: 2021
Województwo: Dolnośląskie


Kierownik Biura Prasowego i Analiz Rynkowych w Krajowym Rejestrze Długów BIG SA. Wcześniej Manager ds. Analiz Rynkowych i Komunikacji w KRD.

Odpowiada za kontakty z mediami, kompleksową organizację biura prasowego, działania PR i CSR, analizy, raporty, publikacje.  Poprzednio pracowała jako Brand Manager i Manager Zespołu Komunikacji Marketingowej w spółce NEONET, a wcześniej jako PR & Marketing Manager w Grupie ONET, zarządzając działem PR i marketingu w spółkach: Opineo.pl oraz Skąpiec.pl. Ma doświadczenie w koordynowaniu efektywnych strategii komunikacyjnych w oparciu o media relations i social media, posiada wiedzę z zakresu PR korporacyjnego i produktowego, dobrze czuje się w tematach e-commerce'owych. 
Swą karierę zaczynała w wydawnictwach. Była m.in. redaktor prowadzącą magazynu "E-commerce Manager" w wydawnictwie Forum Media oraz sekretarzem redakcji prasowej w IPM, jak również redaktorką i korektorką we wrocławskich wydawnictwach: Phoenix Press i Siedmioróg. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim.