Ludzie PSPR 

Damian Ziąber

Damian Ziaber

Rok członkostwa: 2020
Województwo: Mazowieckie


Od niemal 20 lat zajmuje się komunikacją w biznesie, z czego większość w finansach osobistych i ubezpieczeniach. W ciągu swojej kariery pracował dla wielu uznanych marek, takich jak Philip Morris, Ambra SA, czy d. Sygma Bank (obecnie BNP Paribas Polska).

Pełnił wiele ról związanych z komunikacją (specjalista, rzecznik prasowy, PR manager, dyrektor departamentu PR, zarządzający komunikacją korporacyjną) i kontaktem z klientami.

Był jednym z pierwszych rzeczników klientów w Polsce w sektorze bankowych. W latach 2014-2019 prowadził własną działalność z obszaru PR dla kilku firm z różnych sektorów – Betacom, Promedica24, Hotel Bayjonn, Sygma Bank, British American Tobacco Augustów – na stale będąc związanym z Prudential Polska jako jego PR manager i rzecznik prasowy.

W latach 2019-2020 kierował biurem komunikacji korporacyjnej Grupy PZU, pełniąc również rolę jej rzecznika prasowego. Od wiosny 2020 pracuje jako rzecznik prasowy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Jest koordynatorem Klubu rzeczników prasowych działającego w strukturach Polskiego Stowarzyszenia Public Relations i aktywnym członkiem tego stowarzyszenia.

Damian Ziąber jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, studiował również w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji oraz w Quadriga University w Berlinie. Uczestniczył w wielu szkoleniach, konferencjach oraz spotkaniach branżowych; wielokrotnie występując na nich w roli prelegenta czy moderatora dyskusji. Projekty, które realizował i wspierał, zdobyły nagrody w polskich (Effie, Golden Arrow) i międzynarodowych konkursach (Magellan Awards i Spotlight Awards).

Prywatnie jest wielkim fanem muzyki rockowej, historii powszechnej i Polski, Bliskiego Wschodu, a także promowania rozsądnej konsumpcji i drugiego obiegu rzeczy używanych.