Ludzie PSPR 

Agnieszka Sobucka

Agnieszka Sobucka

Rok członkostwa: 2020
Województwo: Mazowieckie


Menedżer ds. Komunikacji i PR, Rzecznik Prasowy, w Emitel od 1 grudnia 2019. Konfucjusz powiedział: „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w Twoim życiu”. Public relations i komunikacja to jej zawód i pasja od prawie 19 lat.

W czasie studiów o specjalizacji public relations, prowadzonej przez Andrzeja Drzycimskiego zaczęła pracę w biurze prasowym jednego z najpopularniejszych amerykańskich fast – foodów. Miała tam okazję przekonać się na czym polega zawód rzecznika prasowego i zrozumiała, że to praca dla niej. Późniejsze doświadczenie zawodowe zdobywała zajmując się PR i komunikacją w PZU (prawie 9 lat), a następnie u innych międzynarodowych ubezpieczycieli. Przed dołączeniem do obecnego pracodawcy firmy Emitel, odpowiadała za komunikację w PGE EJ 1 – spółce, której zadaniem będzie wybudowanie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej na Pomorzu.

W Emitel odpowiada za bieżące kontakty spółki z mediami i obecność spółki w mediach. Przygotowuje komunikaty prasowe, teksty na stronę www, odpowiada za udział przedstawicieli Emitel w konferencjach i wydarzeniach branżowych.