Ludzie PSPR 

Michał Sobiło

Michał Sobiło

Rok członkostwa: 2020
Województwo: Śląskie
Rola: Rada nadzorcza


Jest właścicielem i dyrektorem zarządzającym Icon Strategies, firmy doradczej w zakresie zarządzania reputacją. Jest ekspertem w tworzeniu strategii PR i zarządzaniu kryzysowym.

W 2020 kampania „Polska w Decybelach”, do której zbudował strategię, realizowana dla Grupy Saint-Gobain, znalazła się w gronie pięciu najlepszych kampanii komunikacyjnych w konkursie European Excellence Awards w kategorii regionalnej Polska, Ukraina, Mołdawia. Kampanie, które współtworzył wraz z zespołami przed utworzeniem Icon Strategies były też nagradzane Złotymi Spinaczami w kategoriach zarządzanie kryzysowe, PR korporacyjny, kreatywność, komunikacja wewnętrzna oraz research & insight.

Od blisko 20 lat jest członkiem PSPR. W tym czasie trzykrotnie zasiadał w jego śląskich władzach. Obecnie zasiada w radzie nadzorczej Stowarzyszenia. Jest współautorem programu studiów podyplomowych PR na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, gdzie w latach 2011-2017 prowadził zajęcia dotyczące budowania strategii PR, PR korporacyjnego i produktowego.

Ukończył wydział Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach specjalizując się w PR. Jest też absolwentem London School of Public Relations.