Ludzie PSPR 

Karol Poznański

Karol Poznański

Rok członkostwa: 2020
Województwo: Mazowieckie


Ekspert w dziedzinie PR, komunikacji biznesowej i Public Affairs. Posiada ponad 30 lat doświadczenia zawodowego w mediach i międzynarodowych korporacjach w mocno regulowanych branżach (m.in. w firmie farmaceutycznej). Zarządzał kryzysami produktowymi i wizerunkowymi.

Reprezentował firmę oraz Związek Pracodawców Firm Farmaceutycznych INFARMA w Pracodawcach RP – gdzie prowadził działania na rzecz podniesienia wydatków publicznych na zdrowie do 6% PKB. 

W latach 2014 - 19 wiceprezes Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet - organizacji pozarządowej nastawionej na promocję edukacji zdrowotnej i wspieranie organizacji pacjenckich. W latach 2018 – 2019 członek globalnego zespołu MSD odpowiedzialnego za wdrożenie nowej strategii komunikacji marki wokół hasła Inventing for Life.   

Wykładowca SWPS. Swoją wiedzę w dziedzinie działań online wykorzystuje również w projekcie not for profit „Zwykłe historie”, w ramach którego prowadzi stronę internetową, kanał na YouTube i produkuje podcasty. 

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (mgr historii), na początku kariery zawodowej związany z Polskim Radiem Białystok, Sekcją Polską BBC w Londynie oraz Redakcją Biznesu TVN24.