Ludzie PSPR 

Monika Ostrowska

Monika Ostrowska

Rok członkostwa: 2020
Województwo: Pomorskie


PR-owiec z 17. doświadczeniem w Polsce i za granicą. Obecnie prowadzi działalność gospodarczą, w ramach której wspiera rozwój marek poprzez zaplanowaną i dopasowaną do ich potrzeb komunikację. Od samego początku drogi zawodowej związana jest z mediami tradycyjnymi i społecznościowymi.

Współpracowała z branżą motoryzacyjną w kraju i za granicą, koordynowała działania związane z udziałem polskiej marki na targach min. w Katowicach, Amsterdamie, Paryżu, Bolonii i Johannesburgu.

Ponad pół dekady była rzecznikiem prasowym w jednej z największych jednostek organizacyjnych Miasta Gdańska, gdzie realizowała kampanie społeczne, projekty CSR oraz zarządzała komunikacją kryzysową. Odpowiadała również za promocję projektów finansowanych ze środków unijnych. Obecnie prowadzi również zajęcia ze studentami Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w jednej z wyższych szkół w Gdańsku.

Ukończyła Uniwersytet Gdański, Instytut Politologii Zakład Stosunków Międzynarodowych, The Baltic University, studia koordynowane przez Uppsala University. Jest absolwentką Politechniki Gdańskiej (Wydział Zarządzania i Ekonomii, studia podyplomowe w zakresie Public Relations w Nowoczesnej Firmie).