Ludzie PSPR 

Joanna Klejszmit - Bodziuch

KLEJSZMIT BODZIUCH JOANNA

Rok członkostwa: 2020
Województwo: Mazowieckie


Szef zespołu i rzecznik prasowy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Odpowiada za planowanie działań komunikacyjnych, dba o wizerunek organizacji. Ściśle współpracuje z instytucjami rządowymi i pozarządowymi oraz dowództwami wojskowymi w kraju i za granicą. Utrzymuje stałe kontakty ze swoimi odpowiednikami w strukturach NATO, Unii Europejskiej oraz krajów partnerskich.

Wcześniej pracowała w Dowództwie Garnizonu Warszawa, gdzie pełniła obowiązki rzecznika prasowego i kierowała wydziałem prasowym. 

Doświadczenie zdobywała na podobnych stanowiskach w Inspektoracie Wojskowej Służby Zdrowia, Departamencie Prasowo-Informacyjnym MON i Biurze Rzecznika Prasowego MON. Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji społecznej oraz wykłady na uczelniach. Jest absolwentką wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi, ukończyła studia podyplomowe z zakresu integracji i bezpieczeństwa europejskiego w Akademii Humanistycznej oraz Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim i Polskiej Akademii Nauk. Uczyła się także w NATO School Oberammergau w Niemczech.